Brwi: droga do idealnych brwi

Brwi: droga do idealnych brwi

Idealnie zadbane brwi stanowią doskonałą oprawę twarzy każdej dziewczyny. Co możesz zrobić, żeby mieć idealne brwi? Przestrzegaj tych kilku podstawowych zasad i sekretnych wskazówek!


Kształt brwi

Struktura brwi

Malowanie brwi

Sekrety i wskazówki

Trendy a pielęgnacja brwi


Kształt brwi

Na szczęście nie musisz zgadywać, który kształt brwi będzie dla Ciebie najlepszy. Natura już zapewniła Ci wszystkie wskazówki, których będziesz potrzebować. Naturalny kształt brwi nie wymaga wiele pracy i idealnie pasuje do twarzy. Brwi wymagają tylko niewielkiej korekty, która pomoże wydobyć ich naturalne piękno. Jeśli marzy Ci się bardziej spektakularny efekt, skonsultuj się z profesjonalistą. Poleci Ci odpowiednią technikę (pęseta, nitkowanie, woskowanie itp.) i pomoże uzyskać wymarzony kształt. Potem trzeba już tylko nałożyć makijaż pozwalający uzyskać wygląd, na którym Ci zależy. Kosmetyczka doradzi Ci też, jak pielęgnować brwi w domu.


Struktura brwi

Poniżej znajduje się lista zasad, które pomogą Ci uzyskać wymarzone idealne brwi:

 • Spójrz na swój nos. Znajdź jego szerszą część i wyznacz linię biegnącą po każdej stronie nosa w górę w kierunku brwi. Są to punkty, w których powinna zaczynać się każda brew.
 • Łuk brwi powinien znajdować się na końcu linii wyznaczonej od boku koniuszka nosa i przez środek tęczówki.
 • Wyznacz kolejną linię od czubka nosa do zewnętrznego kącika oka. Tu brwi powinny się kończyć.

Może Cię zainteresować, jak malować brwi, aby świetnie wyglądały


Malowanie brwi

Omówmy kilka najczęstszych problemów, które można łatwo naprawić za pomocą odrobiny makijażu.

 • Jasne brwi
 • Jeśli masz bardzo jasne brwi, nadaj im łagodny kształt bez ostrych linii. Zastosowany makijaż powinien być zbliżony kolorem do naturalnego koloru włosów lub nieco ciemniejszy (nie więcej niż dwa tony). Ten rodzaj makijażu można łatwo uzyskać za pomocą cieni do powiek i ukośnie ściętego pędzelka.


 • Nisko osadzone brwi
 • Jeśli twoje brwi znajdują się dość nisko na twarzy, użyj jaśniejszego odcienia makijażu na dolnej krawędzi brwi i ciemniejszego odcienia wzdłuż górnej krawędzi. Podkreślając górną krawędź brwi, tworzysz iluzję, że są one wyżej umieszczone, co z kolei daje efekt „otwarcia” twarzy.

  Zachowaj ostrożność przy wyznaczaniu górnej krawędzi brwi. Dobrze rozetrzyj makijaż, żeby brwi nie wyglądały jak namalowane. Aby uzyskać taki wygląd, można użyć zarówno cieni do powiek w proszku, jak i specjalnej farby do brwi o kremowej teksturze.


 • Rzadkie brwi
 • Problem ten można łatwo rozwiązać, dorysowując włoski. Użyj konturówki do oczu, która dokładnie pasuje do naturalnego koloru Twoich brwi, i dorysuj pojedyncze włoski, tworząc pożądany kształt. Delikatnie rozetrzyj kształt cieniem do powiek i pędzelkiem, aby wypełnić luki.


 • Cienkie brwi
 • Aby stworzyć iluzję grubszych brwi, użyj tej samej techniki co powyżej (dorysuj kilka włosków konturówką do oczu) lub po prostu cienia do powiek. Dowiedz się, jaki jest twój typ kolorystyczny

Sekrety i wskazówki

Poza głównymi zasadami, są również pewne uniwersalne sekrety i wskazówki zapewniające niezawodny wygląd:

 • Nie nadawaj brwiom zbyt zakrzywionego kształtu. Aby dowiedzieć się, ile możesz zakrzywić brwi, wyznacz poziomą linię od górnej części początku brwi do dolnej krawędzi zakrzywionej części.

 • Użyj żelu do brwi. Pomoże to jeszcze bardziej podkreślić i utrwalić nadany kształt na cały dzień. Sprawi również, że Twoje brwi będą wyglądać bardziej naturalnie. Zalecamy używanie do tego celu bezbarwnego żelu.

 • Jeśli chcesz poprawić ogólny kształt brwi i jeszcze bardziej podkreślić oczy, nie zapomnij o obszarach wokół brwi. Użyj rozjaśniacza lub jasnej kredki wzdłuż dolnej krawędzi brwi i a na samym końcu.

 • Aby uzyskać bardziej naturalny wygląd, użyj dwóch odcieni cienia: ciemniejszego do zewnętrznej części i jaśniejszego do wewnętrznej.

 • Poświęć trochę czasu na wybór odpowiedniego koloru. Jeśli Twoje brwi są zbyt jasne lub pomalowane na niewłaściwy kolor, może to zrujnować cały efekt. Użyj kolorów, które najlepiej pasują do Twojej karnacji. Jeśli chcesz, aby Twoje oczy wyglądały bardziej wyraziście, stosuj kolory zbliżone do naturalnego odcienia włosów u nasady lub trochę ciemniejsze.

 • Nakładając makijaż na brwi upewnij się, że dolna krawędź jest wyraźnie zdefiniowana, a górna – delikatniej podkreślona. Dzięki temu brwi będą wyglądać bardziej naturalnie.


Trendy a pielęgnacja brwi

Do niedawna modne były cienkie brwi. Następnie fashionistki przeszły do ​​bardziej geometrycznego wyglądu. Obecnie modne są grubsze, bardziej naturalnie wyglądające brwi.Każda dziewczyna musi wiedzieć, jak dbać o brwi, żeby były zdrowe, lśniące i gęste.

 • Zachowaj najwyższą ostrożność podczas samodzielnego kształtowania brwi bez pomocy profesjonalnej kosmetyczki, a jeśli to możliwe, zrezygnuj z tego całkowicie. Odradzamy stosowanie wosku; zamiast tego pozostań przy pęsecie.

 • Pamiętaj, aby regularnie stosować olejki nawilżające do pielęgnacji brwi. Możesz użyć olejku migdałowego, kokosowego lub arganowego albo odżywki w żelu.

Starając się uzyskać idealny wygląd, pamiętaj, że najważniejsze jest, aby brwi wyglądały schludnie i naturalnie. Wybierz porady z tego artykułu, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku i pomogą Ci świetnie wyglądać!


Jakich sztuczek używasz? Zdradź nam w komentarzach.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.