Jak zapobiec pryszczom?

Jak zapobiec pryszczom?

Chroń się przed pryszczami, jeszcze zanim się pojawią, korzystając z tych pięciu sprytnych wskazówek.


Pryszcze. Każda dziewczyna musi z nimi walczyć, choć nie musi to być tak straszne, jak myślisz. Oto kilka sposobów, jak dbać o skórę, by skutecznie im zapobiegać (chociaż prawdopodobnie one i tak od czasu do czasu się pojawią… a wszystko przez hormony!):

 1. Oczyszczaj skórę.
  Oczyszczaj skórę rano i wieczorem specjalnym preparatem, który oczyści pory bez wysuszania skóry (nie używaj gruboziarnistych, ostrych peelingów, ponieważ one również mogą spowodować trądzik).

 2. Dbaj o strefę T.
  Niektóre części twarzy, takie jak czoło, nos i broda (często zwane strefą T z uwagi na to, że układają się w kształt tej litery) mogą być bardziej tłuste niż reszta twarzy. Jak zapobiegać pryszczom w tym miejscu? Przemywaj strefę T lekkim płynem do demakijażu, który nie zawiera olejków.

 3. Nawilżaj!
  Pij dużo wody. Pomaga usunąć zanieczyszczenia.

 4. Tłuszcze odpadają.
  Chociaż samo jedzenie nie powoduje pryszczy, niektórzy ludzie uważają, że dieta może mieć wpływ na skórę. A zatem przywitaj się ze zdrowym jedzeniem, takim jak świeże owoce i przekąski warzywne, a pożegnaj się z czekoladą i tłustymi potrawami, czyli z frytkami i maślanym popcornem. Jeśli wydaje Ci się, że krostki pojawiają się po zjedzeniu konkretnych rzeczy, unikaj spożywania ich w dużych ilościach lub w ogóle z nich zrezygnuj.

 5. Odpoczywaj!
  Kto by pomyślał, że odpoczynek może również być dobry dla skóry? Oto dlaczego tak jest - niepokój i stres mogą powodować wzmożoną pracę nadnerczy i zwiększoną produkcję hormonów, które mogą wpływać na powstawanie pryszczy. Wiele się dzieje w Twoim życiu, ale postaraj się znaleźć czas na spacer, jogę lub na to, co Cię zrelaksuje.

Jakie są Twoje najbardziej kłopotliwe wspomnienia związane z trądzikiem?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Depilacja - fakty i mity

Ustalmy fakty raz na zawsze. Oto cała prawda o goleniu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Jakie wybrać perfumy?

Szukasz swojego zapachu? Pomożemy Ci go znaleźć!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl