Jak zapobiec pryszczom?

Jak zapobiec pryszczom?

Chroń się przed pryszczami, jeszcze zanim się pojawią, korzystając z tych pięciu sprytnych wskazówek.


Pryszcze. Każda dziewczyna musi z nimi walczyć, choć nie musi to być tak straszne, jak myślisz. Oto kilka sposobów, jak dbać o skórę, by skutecznie im zapobiegać (chociaż prawdopodobnie one i tak od czasu do czasu się pojawią… a wszystko przez hormony!):

 1.  Oczyszczaj skórę.


  Oczyszczaj skórę rano i wieczorem specjalnym preparatem, który oczyści pory bez wysuszania skóry (nie używaj gruboziarnistych, ostrych peelingów, ponieważ one również mogą spowodować trądzik).

 2.  Dbaj o strefę T.


  Niektóre części twarzy, takie jak czoło, nos i broda (często zwane strefą T z uwagi na to, że układają się w kształt tej litery) mogą być bardziej tłuste niż reszta twarzy. Jak zapobiegać pryszczom w tym miejscu? Przemywaj strefę T lekkim płynem do demakijażu, który nie zawiera olejków.

 3.  Nawilżaj!


  Pij dużo wody. Pomaga usunąć zanieczyszczenia.

 4.  Tłuszcze odpadają.


  Chociaż samo jedzenie nie powoduje pryszczy, niektórzy ludzie uważają, że dieta może mieć wpływ na skórę. A zatem przywitaj się ze zdrowym jedzeniem, takim jak świeże owoce i przekąski warzywne, a pożegnaj się z czekoladą i tłustymi potrawami, czyli z frytkami i maślanym popcornem. Jeśli wydaje Ci się, że krostki pojawiają się po zjedzeniu konkretnych rzeczy, unikaj spożywania ich w dużych ilościach lub w ogóle z nich zrezygnuj.

 5.  Odpoczywaj!


  Kto by pomyślał, że odpoczynek może również być dobry dla skóry? Oto dlaczego tak jest - niepokój i stres mogą powodować wzmożoną pracę nadnerczy i zwiększoną produkcję hormonów, które mogą wpływać na powstawanie pryszczy. Wiele się dzieje w Twoim życiu, ale postaraj się znaleźć czas na spacer, jogę lub na to, co Cię zrelaksuje.


Jakie są Twoje najbardziej kłopotliwe wspomnienia związane z trądzikiem?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jak bezpiecznie się opalać?

Jak uzyskać piękny, muśnięty słońcem kolor skóry bez ryzyka.

Dowiedz się wiecej

Olay

Łupież: Co robić?

Drapiesz się w głowę, zastanawiając się czy to łupież?

Dowiedz się wiecej

Head & Shoulders

Jak nosić szal?

Oto trzy pomysły na to, w jaki sposób możesz dodać szal do swojego stylu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zdrowa dieta dla nastolatek

Zdrowa dieta dla nastolatek, dzięki której poczujesz się świetnie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!