Jak zapobiec pryszczom?

Jak zapobiec pryszczom?

Chroń się przed pryszczami, jeszcze zanim się pojawią, korzystając z tych pięciu sprytnych wskazówek.


Pryszcze. Każda dziewczyna musi z nimi walczyć, choć nie musi to być tak straszne, jak myślisz. Oto kilka sposobów, jak dbać o skórę, by skutecznie im zapobiegać (chociaż prawdopodobnie one i tak od czasu do czasu się pojawią… a wszystko przez hormony!):

 1. Oczyszczaj skórę.
  Oczyszczaj skórę rano i wieczorem specjalnym preparatem, który oczyści pory bez wysuszania skóry (nie używaj gruboziarnistych, ostrych peelingów, ponieważ one również mogą spowodować trądzik).

 2. Dbaj o strefę T.
  Niektóre części twarzy, takie jak czoło, nos i broda (często zwane strefą T z uwagi na to, że układają się w kształt tej litery) mogą być bardziej tłuste niż reszta twarzy. Jak zapobiegać pryszczom w tym miejscu? Przemywaj strefę T lekkim płynem do demakijażu, który nie zawiera olejków.

 3. Nawilżaj!
  Pij dużo wody. Pomaga usunąć zanieczyszczenia.

 4. Tłuszcze odpadają.
  Chociaż samo jedzenie nie powoduje pryszczy, niektórzy ludzie uważają, że dieta może mieć wpływ na skórę. A zatem przywitaj się ze zdrowym jedzeniem, takim jak świeże owoce i przekąski warzywne, a pożegnaj się z czekoladą i tłustymi potrawami, czyli z frytkami i maślanym popcornem. Jeśli wydaje Ci się, że krostki pojawiają się po zjedzeniu konkretnych rzeczy, unikaj spożywania ich w dużych ilościach lub w ogóle z nich zrezygnuj.

 5. Odpoczywaj!
  Kto by pomyślał, że odpoczynek może również być dobry dla skóry? Oto dlaczego tak jest - niepokój i stres mogą powodować wzmożoną pracę nadnerczy i zwiększoną produkcję hormonów, które mogą wpływać na powstawanie pryszczy. Wiele się dzieje w Twoim życiu, ale postaraj się znaleźć czas na spacer, jogę lub na to, co Cię zrelaksuje.

Jakie są Twoje najbardziej kłopotliwe wspomnienia związane z trądzikiem?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

O nie! Twój dentysta mówi, że musisz nosić aparat. Co teraz? Oto wszystko, co musisz o tym wiedzieć.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Domowy peeling do ust

Złuszczanie naskórka jest najlepszym sposobem na supergładki uśmiech. Na szczęście peeling do ust można zrobić w bardzo prosty sposób.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak przerobić ubrania secondhand?

Dowiedz się jak - w niedrogi sposób - ożywić zdobycze ze sklepu z odzieżą używaną.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Bądźmy razem

Ten plakat będzie Ci przypominał, że nie reagując, sama stajesz się dręczycielką.

Dowiedz się wiecej

Secret

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax