Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Jeśli chodzi o nieświeży oddech, guma do żucia nie załatwi sprawy. Czysta jama ustna to świeża jama ustna. Oto, co powinnaś wiedzieć o utrzymywaniu dobrych nawyków, by mieć wspaniały oddech.

Używaj nici dentystycznej

Potrzebujesz jeszcze jakiegoś powodu, żeby dla którego powinnaś używać nici dentystycznej przynajmniej raz dziennie? Nić dentystyczna pozwala wyeliminować usunąć nieświeży zapach z ust poprzez usunięcie wszystkich resztek okropnych pozostałości po jedzenia i oraz bakterii powodujących nieświeży oddech. Nić dentystyczna to najprostszy sposób na okiełznanie nieświeżego oddechu!

Podejdź do sprawy kompleksowo

Używanie nici dentystycznej to dopiero początek. Pielęgnacja jamy ustnej nie może powinna ograniczać się tylko do nitkowania, ale powinna również obejmować powinna koncentrować się wokół szczotkowanie zębów, języka, dziąseł oraz podniebienia przynajmniej dwa razy dziennie. Zaszalej i kup specjalną wymyślną pastę do zębów lub szczoteczkę, jeśli to pomoże Ci kompleksowo zadbać o zęby! Płyn do płukania jamy ustnej może na chwilę pomóc, ale powinien być używany jako środek wspomagający, dla zapewnienia dodatkowej świeżości, a nie jako środek zastępczy wobec dla szczotkowania i nitki dentystycznej.

Ślina

Mało śliny oznacza, że jesteś bardziej narażona na tworzenie się płytki nazębnej, która przyczynia się do nieświeżego oddechu. Zwróć szczególną uwagę na moment, kiedy zasycha Ci w ustach, abyś mogła zwiększyć wydzielanie śliny.


Kiedy może nam zaschnąć w ustach? Rano (w czasie snu wydzielanie śliny jest ograniczone) oraz wtedy, gdy jesteś głodna lub spragniona (odwodnienie prowadzi do suchości w ustach). Zatem umyj zęby z samego rana i wypij dużą szklankę wody, przecież nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz miała okazję porozmawiać ze swoim wymarzonym chłopakiem!


Masz w zanadrzu jakąś straszną opowieść związaną z nieświeżym oddechem? Opowiedz nam o tym!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Nadmierne owłosienie na twarzy

Usuwać owłosienie z twarzy, czy pozostawić? Dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B