Piercing: sześć rzeczy, które powinnaś wziąć pod uwagę

Piercing: sześć rzeczy, które powinnaś wziąć pod uwagę

Chcesz przekłuć jakąś część ciała? Oto rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim się zdecydujesz.


Zamierzasz przekłuć inną część ciała niż uszy. Piercing jest formą wyrażania swojej osobowości i jest mniej zobowiązujący niż tatuaż, niemniej jednak również niesie ze sobą stałe konsekwencje. Zanim się zdecydujesz, pamiętaj, że:


  1. Piercing od dawna jest znany w wielu kulturach i być może w Twoim otoczeniu jest często spotykany. Jeśli jednak tak nie jest, bądź świadoma różnic kulturowych z nim związanych. W przeciwnym razie możesz przekazywać treści, których nie byłaś świadoma!
  2. W ustach występuje wiele rodzajów bakterii. Przekłuwanie jakiejkolwiek części ust może wywołać poważne infekcje. Także kiedy przekłuwasz język, wprowadzasz do krwi liczne niepożądane bakterie.
  3. Z każdym użyciem igły wiąże się ryzyko, a najpoważniejszym jest zarażenie się żółtaczką lub wirusem HIV podczas ukłucia niewysterylizowaną igłą. Upewnij się, że miejsce, w którym chcesz się poddać zabiegowi jest czyste, a narzędzia sterylne. Te zalecenia dotyczą zarówno salonów piercingu jak i tatuażu.
  4. Piercing na zawsze pozostawi ślad. Jeśli w przyszłości zdecydujesz się usunąć kolczyk, pamiętaj, że zostanie po nim blizna.
  5. W wyniku piercingu inne części ciała mogą zostać osłabione. Dentystów odwiedzają pacjenci z przekłutym językiem skarżący się na dolegliwości takie jak pokruszone zęby, uszkodzone nerwy oraz dziąsła i utrata zębów. Czasami ubytek ogranicza się tylko do szkliwa i trzeba założyć wypełnienie, ale czasami problem jest bardziej poważny i potrzebne jest leczenie kanałowe lub ekstrakcja zęba. Podobnie dzieje się w przypadku przekłutego pępka. Wokół pępka znajduje się wiele istotnych naczyń krwionośnych. Przy przekłuwaniu pępka istnieje ryzyko obfitego krwawienia oraz uszkodzenia nerwów.
  6. Po założeniu kolczyka może się okazać, że masz alergię, mogą też wystąpić inne problemy zdrowotne. Jeżeli biżuteria jest wykonana z nieodpowiedniego stopu metalu, może wywołać tak silną reakcję jak zapalenie. Bardziej poważne konsekwencje obejmują zakażenie krwi, krwotoki, zakrzepy, uszkodzenie nerwów, paraliż, zakażenie gronkowcem oraz zespół wstrząsu toksycznego. Przerażające!


Przekłucie każdej części ciała to poważna decyzja. Porozmawiaj o tym z rodzicami i sprawdź, jakie przepisy obowiązują w Twoim kraju. W niektórych krajach prawo wymaga zgody rodziców na taki zabieg. Najlepiej jest wtajemniczyć rodziców w swoje plany, ponieważ chcesz, by Cię wspierali, a prędzej czy później i tak się dowiedzą. Teraz, gdy już znasz fakty, sama zdecyduj!


Rozważasz przekłucie jakiejś części ciała?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
  • Pokaż komentarze

Moja przygoda z piercingiem

SweetMy4u 2016-03-24

Myślałam o piercingu, ale nie wiedziałam że takie są konsekwencje. Dziękuję za ten artykuł, bo zrozumiałam wszystkie wady i zalety kolczyka w innej części ciała niż uszy.

Usta ombre

Jest już wszędzie! Na włosach, paznokciach, a teraz również na ustach!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Fryzury na lato

Lato to czas swobody, więc twoje fryzury też powinny takie być! Oto kilka pomysłów.

Dowiedz się wiecej

Aussie

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl