Jak się robi tatuaż?

Jak się robi tatuaż?

Tatuaż może być artystycznym wyrażeniem Twojej osobowości. Musisz tylko wiedzieć, na co się decydujesz.

Niezależnie od tego, czy myślisz, że tatuaż jest sposobem na kreatywne celebrowanie swojego ciała, czy jego oszpeceniem, szczególnym sposobem na wyrażenie siebie lub też oczywistym sygnałem, że ulegasz presji rówieśników, nie można zaprzeczyć, że ta forma zdobienia ciała jest na fali. Chcielibyśmy, abyś poznała kilka faktów o sztuce tatuażu.


Jak się robi tatuaż?


Tatuaże są robione przy pomocy igły, która wtłacza tusz w skórę. Działko do tatuażu – wiązka elektrycznych igieł – wkłuwa tusz do skóry właściwej, środkowej warstwy skóry, z prędkości do trzech tysięcy ukłuć na minutę. Skóra właściwa składa się z naczyń krwionośnych, włosów i komórek nerwowych, gruczołów potowych oraz sieci włókien białkowych zwanych kolagenem, który nadaje skórze siłę. Te komórki są stałe i zostają z nami przez całe życie – tak jak tatuaż.


Co dalej?


Tusz do tatuażu ma postać proszku. Tatuator miesza pigment z cieczą i tworzy zawiesinę, zanurza w niej igłę i następnie przesuwa nią po skórze. Igła szybko porusza się w przód i w tył, wkłuwając malutkie kropelki pigmentu w skórę właściwą.


Na co powinnaś zwrócić uwagę, gdy myślisz o tatuażu?


Po pierwsze, jeśli w salonie tatuażu jest brudno – odejdź. Uważaj na amatorów działających na pchlich targach i targach z żywnością. Upewnij się, że igły są zapieczętowane w opakowaniach i tatuator otwiera je na Twoich oczach. Pojemniki z tuszem również powinny być nowe, a tatuator powinien mieć lateksowe rękawiczki.


Co może pójść źle?


To bardzo ważne rzeczy – i powody, dla których Twoi rodzicie nie chcą się na to zgodzić. Ta przerażająca lista nie ma na celu Cię zniechęcić - chodzi to, byś wiedziała wszystko co trzeba, zanim zrobisz sobie tatuaż.

  • Gdy tatuator przyciska igłę do skóry, może ona przebić się do warstwy tłuszczowej lub mięśni znajdujących się pod spodem, co może spowodować powstanie blizn lub obfite krwawienie. Jeżeli tusz dostanie się do warstwy tłuszczowej, może się rozprzestrzenić i pozostawić smugę, która będzie wyglądała jak permanentny siniak.
  • Jeżeli autoklaw – sterylizator, który działa jak szybkowar i zabija wirusy żółtaczki typu B oraz wirus HIV i inne choroby wirusowe i bakteryjne – jest nieprawidłowo konserwowany, możesz być zagrożona przedostaniem się wirusów i bakterii do Twojego krwiobiegu.
  • Niektórzy ludzie mogą nabawić się uczulenia na tusz, które skutkuje ostrą wysypką i w rezultacie może doprowadzić do wycięcia fragmentu skóry.

W zależności od rozmiaru i koloru (czarny tusz usuwa się lepiej niż zielony) potrzeba kilku kosztownych i bolesnych sesji laserem, by pozbyć się tatuażu. To poważna decyzja, więc pomyśl, zanim się wytatuujesz!


Myślisz o zrobieniu sobie tatuażu?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Depilacja - fakty i mity

Ustalmy fakty raz na zawsze. Oto cała prawda o goleniu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Co zabrać na plażę?

Każdy lubi słońce! Z rozsądnie spakowaną torbą plażową będziesz gotowa na dzień zabawy na słońcu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Rzuć wyzwanie dręczycielkom

Złóż przyrzeczenie, że nie będziesz dręczyć koleżanek. Dołącz do nas i wspieraj nas w walce o dobro.

Dowiedz się wiecej

Secret

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl