Nawilżanie ust

Nawilżanie ust

Przetestuj 10 naszych najlepszych porad, aby Twoje usta były nawilżone, nawet podczas srogiej zimy.


Zimna aura potrafi być okrutna dla wszystkich części ciała – skóra na twarzy się łuszczy, włosy wysychają, ręce czerwienieją, pięty pękają, a szczególnie u młodych dziewczyn pierzchną usta. Nikt nie chce mieć suchych, popękanych warg, szczególnie że nie tak łatwo jest doprowadzić je do porządku. Gdy ostry wiatr okrutnie nas smaga i spada wilgotność powietrza, chcemy podzielić się z wami wskazówkami pomocnymi w kuracji spierzchniętych ust:

 1. Stosuj balsam do ust z filtrem słonecznym bez dodatków smakowych, gdziekolwiek pójdziesz. Wazelina lub żel aloesowy nawilżą Twoje usta zapobiegając ich wyschnięciu. Dodatkowe punkty za środki zmiękczające skórę takie, jak: lanolina, wszelkiego rodzaju oleje, masło shea i witaminy.
 2. Nawadniaj się pijąc dużo płynów.
 3. Noś chusty lub kurtki, które ochronią Twoje usta przed wiatrem.
 4. Poproś rodziców, aby zainwestowali w pokojowy nawilżacz powietrza.
 5. Jeśli nosisz szminkę, upewnij się, że jest błyszcząca - matowe szminki mają tendencję do wysuszania ust. Przed zastosowaniem szminki muśnij wargi balsamem do ust lub wazeliną.
 6. Twoje usta były gładkie i miękkie lub gdy są popękane i krwawią, zastosuj wazelinę i wmasuj ją w wargi okrężnymi ruchami przy pomocy miękkiej szczoteczki. Nadmiar wazeliny zetrzyj chusteczką.
 7. Unikaj balsamów smakowych. Są fajniejsze i na pewno lepiej smakują, ale też najszybciej je zliżesz!
 8. Wybierz balsam do ust zawierający same naturalne składniki. Czyste oleje roślinne i masło z woskiem pszczelim to świetny wybór. Olej kokosowy działa łagodnie i kojąco, a masło kokosowe jest tłuste i kremowe.
 9. Strzeż się! Lecznicze preparaty do ust brzmią zachęcająco, ale zazwyczaj zawierają mentol, olejek miętowy lub inne dodatki, które mogą dodatkowo podrażniać usta.
 10. Unikaj wszystkiego, co powoduje wysuszanie, czyli długich gorących kąpieli i prysznica, mydła wysuszającego, a także produktów lub środków do mycia zawierających alkohol.
  Ze spierzchniętymi ustami nie można się całować. Czy przydarzyła ci się jakaś kłopotliwa historia z tym związana? Opowiedz

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
 • Pokaż komentarze

wow

wannago 12.01.2017

dzięki! to w chuj przydatne

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pięć modnych nadruków, które zdziałają cuda w Twojej szafie

Nadruki to świetny sposób na ożywienie Twojej garderoby. Wypróbuj te wyprzedzające modę trendy!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax