Jak dopasować makijaż?

Jak dopasować makijaż?

Nie wiesz od czego zacząć? Oto jak znaleźć dla siebie makijaż, który jest fajny i świetnie wygląda.


    Jedną z najfajniejszych rzeczy w byciu dziewczyną, oprócz przyjaźni i ciuchów, jest możliwość bawienia się makijażem! Ale znalezienie takiego, który jest zabawny i rewelacyjnie na Tobie wygląda nie jest proste. Oto kilka wskazówek, dzięki którym posiądziesz wiedzę i pewność siebie podczas wybierania idealnego makijażu.

     Zdecyduj, gdzie pójść

    Niezależnie dokąd się udasz (do drogerii, dyskontu lub centrum handlowego), wszystkie sklepy mają plusy i minusy. W drogeriach i dyskontach we własnym tempie możesz przeglądać setki nagromadzonych na półkach produktów, natomiast centra handlowe posiadają stanowiska do makijażu, gdzie można poszukać porady u sprzedawców, a także przetestować na sobie kosmetyki. Porozmawiaj z mamą lub inną zaufaną dorosłą osobą, aby dowiedzieć się, gdzie najbezpieczniej zacząć    zakupy. Bądź ostrożna! Testuj tylko produkty, które pochodzą z shakera lub dozownika z pompką oraz z próbek jednorazowego użytku.

     Poproś o pomoc

    Jeśli wciąż jesteś niezdecydowana, poproś o pomoc sprzedawczynię, która pokaże ci produkt, opowie o nowościach i hitach sezonu. Może cię również poinformować o aktualnych promocjach! Dodatkowo pracownice na stanowiskach z kosmetykami są często przeszkolone w wykonywaniu bezpiecznego makijażu tj. używają środków antybakteryjnych do dezynfekcji rąk, ostrzenia kredek, czyszczenia pędzli.

    Wybierz się do sklepu, gdy jest tam stosunkowo pusto, wtedy sprzedawca będzie mógł ci poświęcić więcej uwagi. Nawiąż kontakt wzrokowy i wyjaśnij, czego szukasz. Opisz swoją skórę tak, by sprzedawczyni wiedziała, czego potrzebujesz. Nie wstydź się powiedzieć, jaki masz budżet lub odmówić, gdy nie jesteś przekonana do zakupu.

     Zacznij od podstaw

    Jeśli to początek Twojej przygody z makijażem i nie wiesz jeszcze dokładnie, czego potrzebujesz zacznij od podstaw, aby na tym fundamencie budować swój styl. Bądź    konserwatywna w swoich wyborach - nie chcesz chyba wrócić do domu z kilkunastoma odcieniami cieni do powiek.

    Oto lista podstawowych produktów do makijażu na dobry początek:

    
 •         Błyszczyk    
 •     
 •         Tusz do rzęs    
 •     
 •         Konturówka    
 •     
 •         Cień do powiek    
 •     
 •       Podkład lub krem koloryzujący    
 •     
 •         Róż    
 •     Malowanie się i testowanie nowego stylu to świetna zabawa! Najlepsze jest to, że zawsze można umyć twarz i zacząć wszystko od nowa. W makijażu chodzi o to, żeby wybierać to w czym wyglądasz i czujesz się najlepiej. To spowoduje, że Twojemu makijażowi zawsze będzie towarzyszył uśmiech.

      Czy kiedykolwiek dokonałaś zakupu korzystając ze stanowiska do makijażu w centrum handlowym? Jak było?

  Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
  Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

  Ubranie do pracy: podstawy

  Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

  Dowiedz się wiecej

  MyDziewczyny

  Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

  Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

  Dowiedz się wiecej

  MyDziewczyny

  Jedzenie z aparatem ortodontycznym

  Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

  Dowiedz się wiecej

  Oral-B

  Powody, dla których potrzebujemy hobby

  Wypełnij swój czas czymś, co naprawdę może zmienić Twoje życie.

  Dowiedz się wiecej

  MyDziewczyny