Jak dobrać kolor szminki?

Jak dobrać kolor szminki?

Wybierz mocny kolor i zaszalej, dzięki pomadkowym wskazówkom.


Nic nie przyciąga uwagi do ładnej twarzy szybciej niż kolorowe usta. Podkręć swój wygląd i postaw na mocny kolor! Przetestuj wskazówki na temat noszenia szminki i błyszczyka, wybierz odcień i daj czadu!


 1. Wybierz odpowiedni odcień  Sięgnij po kolor, który Cię najbardziej zaintrygował i wypróbuj go na ustach, a nie dłoni. Mocne czerwienie najlepiej pasują do jasnej karnacji, natomiast do oliwkowej cery pasują brązowo-czerwone lub mahoniowe odcienie. Jeśli masz ciepłą karnację z ze złotym odcieniem wybierz kolor pomarańczowy lub brązowo-czerwony. Jeśli Twojej skórze pasuje róż lub błękity, wypróbuj różowy lub fioletowo-czerwony odcień.
 2. Uwaga na porę roku  Wypróbuj lśniące błyszczyki i jasne kolory podczas słonecznych pór roku, głębsze, mocniejsze kolory zachowaj na jesień i zimę.
 3. Zdobądź konturówkę od ust zbliżoną do koloru szminki  Jeśli malujesz usta szminka, używaj ołówka, by całkowicie pokryć wargi kolorem i wzmocnić trwałość koloru. Pamiętaj, aby zachować naturalną linię warg – w innym razie zamiast efektu pełniejszych warg, Twoje usta będą wyglądać nieprawdziwie.
 4. Maluj ostrożnie  Bez względu na to, czego używasz, upewnij się, że nakładasz kosmetyk precyzyjnie. Nawet niektóre odważne balsamy do ust (w jaskrawych kolorach) mogą wprowadzić chaos na twarzy, gdy jesteś nieostrożna. Używaj pędzelka, by nie „wyjechać za linię”.
 5. Miksowanie dobrze robi  Jeśli wybrana przez Ciebie czerwona szminka nie jest taka, jaka miała być wymieszaj ją z odrobiną fioletowej. Może fuksja, która dzięki temu powstanie bardziej ci przypasuje. Jeśli czerwona szminka jest zbyt jasna dla Ciebie poeksperymentuj dodając do niej odrobinę brązowej.
 6. Osuszaj  Jeśli szminkujesz usta, rozdziel papierową chusteczkę na dwie warstwy i użyj jednej z nich, aby osuszyć usta i usunąć nadmiar szminki. Wciąż trzymając chusteczkę na ustach przy pomocy pędzelka przypudruj lekko wargi. Drobinki pudru przedostaną się przez chusteczkę i utrwalą kolor.
 7. Lekkie oko  Upewnij się, że reszta makijażu jest subtelna. Przecież nie chcesz, żeby Twoje oczy konkurowały z ustami o uwagę.
 8. Pomaluj paznokcie tym samym kolorem  Wyróżnij się podkreślając kolor swoich ust jeszcze bardziej. Paznokcie w identycznym kolorze będą doskonałym domknięciem całej stylizacji.
 9. Zaplanuj poprawki  Nie daj się złapać w wyblakłym kolorze. Dokądkolwiek idziesz, weź ze sobą szminkę, by poprawić usta po jedzeniu, piciu czy dłuższej rozmowie.

Jak podkreślasz swój styl kolorem szminki?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Dowiedz się wiecej

Oral-B