Jak dobrać kolor szminki?

Jak dobrać kolor szminki?

Wybierz mocny kolor i zaszalej, dzięki pomadkowym wskazówkom.


Nic nie przyciąga uwagi do ładnej twarzy szybciej niż kolorowe usta. Podkręć swój wygląd i postaw na mocny kolor! Przetestuj wskazówki na temat noszenia szminki i błyszczyka, wybierz odcień i daj czadu!

 1. Wybierz odpowiedni odcień

  Sięgnij po kolor, który Cię najbardziej zaintrygował i wypróbuj go na ustach, a nie dłoni. Mocne czerwienie najlepiej pasują do jasnej karnacji, natomiast do oliwkowej cery pasują brązowo-czerwone lub mahoniowe odcienie. Jeśli masz ciepłą karnację z ze złotym odcieniem wybierz kolor pomarańczowy lub brązowo-czerwony. Jeśli Twojej skórze pasuje róż lub błękity, wypróbuj różowy lub fioletowo-czerwony odcień.
 1. Uwaga na porę roku

  Wypróbuj lśniące błyszczyki i jasne kolory podczas słonecznych pór roku, głębsze, mocniejsze kolory zachowaj na jesień i zimę.
 1. Zdobądź konturówkę od ust zbliżoną do koloru szminki

  Jeśli malujesz usta szminka, używaj ołówka, by całkowicie pokryć wargi kolorem i wzmocnić trwałość koloru. Pamiętaj, aby zachować naturalną linię warg – w innym razie zamiast efektu pełniejszych warg, Twoje usta będą wyglądać nieprawdziwie.
 1. Maluj ostrożnie

  Bez względu na to, czego używasz, upewnij się, że nakładasz kosmetyk precyzyjnie. Nawet niektóre odważne balsamy do ust (w jaskrawych kolorach) mogą wprowadzić chaos na twarzy, gdy jesteś nieostrożna. Używaj pędzelka, by nie „wyjechać za linię”.
 1. Miksowanie dobrze robi

  Jeśli wybrana przez Ciebie czerwona szminka nie jest taka, jaka miała być wymieszaj ją z odrobiną fioletowej. Może fuksja, która dzięki temu powstanie bardziej ci przypasuje. Jeśli czerwona szminka jest zbyt jasna dla Ciebie poeksperymentuj dodając do niej odrobinę brązowej.
 1. Osuszaj

  Jeśli szminkujesz usta, rozdziel papierową chusteczkę na dwie warstwy i użyj jednej z nich, aby osuszyć usta i usunąć nadmiar szminki. Wciąż trzymając chusteczkę na ustach przy pomocy pędzelka przypudruj lekko wargi. Drobinki pudru przedostaną się przez chusteczkę i utrwalą kolor.
 1. Lekkie oko

  Upewnij się, że reszta makijażu jest subtelna. Przecież nie chcesz, żeby Twoje oczy konkurowały z ustami o uwagę.
 1. Pomaluj paznokcie tym samym kolorem

  Wyróżnij się podkreślając kolor swoich ust jeszcze bardziej. Paznokcie w identycznym kolorze będą doskonałym domknięciem całej stylizacji.
 1. Zaplanuj poprawki

  Nie daj się złapać w wyblakłym kolorze. Dokądkolwiek idziesz, weź ze sobą szminkę, by poprawić usta po jedzeniu, piciu czy dłuższej rozmowie.

Jak podkreślasz swój styl kolorem szminki?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Usta ombre

Jest już wszędzie! Na włosach, paznokciach, a teraz również na ustach!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o włosy

Bad hair day? Nie przejmuj się :) Carpe diem!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Dobro jest zaraźliwe

Wysyłaj pozytywne wibracje wszędzie tam, gdzie powiesisz ten plakat.

Dowiedz się wiecej

Secret