Historia depilacji

Historia depilacji

Uważasz, że golenie to nic fajnego? Poczekaj, aż się dowiesz, jak to było tysiące lat temu.

    Znasz mnóstwo dziewczyn, które się golą, ale czy kiedykolwiek się zastanawiałaś, czy zawsze tak było? Okazuje się, że usuwanie niechcianych włosów ma swoje początki w zamierzchłych czasach. Więc nawet jeśli golenie nie jest najzabawniejszą częścią naszego życia, przekonaj się, o ile łatwiej mamy niż nasze poprzedniczki (jednym słowem:! auć).

     Usuwanie włosów dawno, dawno temu

    W epoce kamienia łupanego, jaskiniowe kobiety zeskrobywały włosy przy pomocy naostrzonych kamieni i muszli. W starożytnym Egipcie kobiety nakładały na nogi gorący wosk i paski gazy. Po stwardnieniu wosku zrywały paski wraz z włosami, podobnie jak robimy to obecnie w trakcie depilacji woskiem.

    Pierwsze arabskie kobiety wprowadziły tzw. bandandoz. Z bawełnianego splecionego sznurka tworzyły między palcami przeplatankę zwaną kocią kołyską, a następnie szybko przesuwały ją po nogach, aby złapać i wyciągnąć włosy.

     Usuwanie włosów w XVI wieku

    Podczas panowania Elżbiety I w Anglii, królowa i wszystkie damy dworu wyrwały sobie włosy z czoła, by wydawało sięwyższe.

     Usuwanie włosów w XVIII wieku

    Nawet kremy i substancje chemiczne rozpuszczające włosy to nic nowego. Na początku XVIII wieku kobiety wykorzystywane bardzo silny chemicznynie ług, aby spalić zbędne owłosienie.    (koszmar!).

     Usuwanie włosów w XX wieku

    Po raz pierwszy od prawie 2000 lat kobiety zaczęły pokazywać gołe nogi i zakładać luźne sukienki bez rękawów. W czasie II wojny światowej, kiedy nylonowe pończochy były nieosiągalne, kobiety pokrywały gołe nogi makijażem imitującym rajstopy.

     Usuwanie włosów      Dzisiaj

    Na szczęście obecnie usuwanie włosów jest to o wiele łatwiejsze niż było w przeszłości. Są maszynki zaprojektowane specjalnie dla kobiet, które ułatwiaja golenie oraz kremy do depilacji, które palą skórę bez porównania mniej niż w przeszłości.

    Wow, nam to dobrze! Czy znasz jakąś historię na temat golenia w dawnych czasach?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Usta ombre

Jest już wszędzie! Na włosach, paznokciach, a teraz również na ustach!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o włosy

Bad hair day? Nie przejmuj się :) Carpe diem!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

Zatrzymujesz na nim wzrok i czujesz, że to prawdziwa miłość. Czy to możliwe? Dowiedz się.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny