Siedem wskazówek na utrzymanie długotrwałych relacji z mamą

Siedem wskazówek na utrzymanie długotrwałych relacji z mamą

Poznaj nasze sekrety i sprawdź, jak możesz zbudować z mamą więzi na lata.

Zawdzięczasz jej życie – dosłownie – jednak wydaje Ci się, że Ty i Twoja mama nie macie ze sobą nic wspólnego. Ona zna Cię lepiej niż ktokolwiek inny, niemniej jednak przez większość czasu nie zauważasz, w jaki sposób korzystnie to wpływa na Ciebie. Mama jest przy Tobie w każdej chwili Twojego życia i zostanie tam, jeśli jej na to pozwolisz. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak sprawić, by wasza relacja była bardziej satysfakcjonująca.

  1. Zadawanie mamie pytań używając zwrotów typu: „Co o tym myślisz, mamo?” lub „Proszę przemyśl to, czekam na Twoje zdanie.” sprawi, że Twoja mama będzie się czuła szanowana i będzie odczuwała mniejszą presję. Pyskowaniem osiągniesz tylko tyle, że będzie bardziej utwierdzona w swojej decyzji na nie!
  2. Bądź na tyle dojrzała, żeby zrozumieć, że mama się nie zmieni. Czas zaakceptować, że jest jaka jest. Naucz się przyjmować do wiadomości, że nie zaakceptuje zachowania, z którym się nie zgadza. Pamiętaj, że Twój charakter jest już również ukształtowany.
  3. Zrozum, że ta relacja jest jedną z najbardziej skomplikowanych relacji w życiu. Każda matka to również córka, która teraz doświadcza tego konfliktu z drugiej strony.
  4. Relacje z matką są prawie zawsze trudne. Dzieje się tak, ponieważ ona Cię kocha i chce dla Ciebie jak najlepiej, dlatego też jej troska wydaje Ci się czasem bardzo zaborcza. Przystopuj na chwilę. Bądź dla niej cierpliwa. Ona na to zasługuje.
  5. Przyjmij do wiadomości, że niezależnie od tego, ile masz lat lub jak bardzo ona chce kontrolować sytuację, dla Ciebie zawsze najważniejsze będzie to, żeby była z Ciebie dumna.
  6. Tak samo, jak Ty chcesz, aby widziała w Tobie dorastającą dziewczynę, ona chce, żebyś postrzegała ją jako istotę ludzką z takimi samymi potrzebami i pragnieniami, jakie towarzyszą Tobie. Spróbuj postawić się w jej sytuacji.
  7. Przewracanie oczami, trzaskanie drzwiami i głośne kłótnie to tylko część zachowań jakie towarzyszą okresowi dorastania. Nawet te dziewczyny, które dużo później czują, że są blisko związane ze swoimi matkami, kiedyś się z nimi kłóciły.

Prawda jest taka, że prawdopodobnie nikt nigdy nie będzie Cię kochał tak czystą, bezwarunkową i silną miłością jak Twoja mama. Pamiętaj zatem: wszystkie Twoje najgłębiej zakorzenione przekonania dotyczące tego, kim będziesz jako kobieta wywodzą się z Twojej relacji z mamą. Im lepsza jest wasza relacja, tym bardziej w przyszłości będziesz kochać kobietę, którą się staniesz.


Co dodałabyś do naszej listy?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Rodzina doprowadza Cię do szaleństwa? Oto kilka porad jak się uspokoić

Rodzice grają Ci na nerwach? Co robić? Oto kilka sposobów na to jak szybko się lepiej poczuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Dojrzewanie - czego się spodziewać?

Nie pozwól, by dojrzewanie Cię zaskoczyło – zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem po tym, czego się możesz spodziewać.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak bezpiecznie się opalać?

Jak uzyskać piękny, muśnięty słońcem kolor skóry bez ryzyka.

Dowiedz się wiecej

Olay