Jak rozmawiać z mamą o miesiączce

Jak rozmawiać z mamą o miesiączce

Jak przełamać lody i rozmawiać z mamą o miesiączce i dojrzewaniu.

Twoja miesiączka trwa bez końca! Może masz wrażenie, że musisz iść do toalety, choć przed chwilą z niej wyszłaś? Jeśli coś takiego Ci się przydarzyło lub miałaś inne problemy z cyklem menstruacyjnym, nadszedł czas, by porozmawiać z rodzicami o dojrzewaniu.

Rozmowa z rodzicami na tematy kobiece może być nieco kłopotliwa, szczególnie, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajona, ale mama może być wspaniałym partnerem do takich rozmów z wielu powodów. Oto kilka sposobów na przełamanie lodów.
To nic nadzwyczajnegoMoże pomysł na dłuższą rozmowę z mamą jest nieco onieśmielający, ale możesz rozpocząć konwersację w niezobowiązujący sposób mówiąc: „Mamo, czy Twoje okresy też tak długo trwały?” To świetny sposób na rozpoczęcie rozmowy.


Napisz toJeśli trudno Ci rozpocząć rozmowę twarzą w twarz napisz mamie liścikiI i zostaw go w takim miejscu, w którym tylko ona go znajdzie. Możesz napisać: „Mamo, ostatnio odczuwam poważne bóle w czasie miesiączki. Czy możemy o tym porozmawiać dziś wieczorem?” W ten sposób, to ona zainicjuje rozmowę i Ty nie będziesz musiała się martwić tym, jak ją zacząć.


Bądź bezpośredniaMożesz podejść do kwestii bezpośrednio i po prostu powiedzieć mamie jak się czujesz. Zacznij od: „Nie czuję się komfortowo, ale muszę porozmawiać z Tobą o moich miesiączkach.” W ten sposób i Ty i Twoja mama możecie od razu przejść do rzeczy.


Niezależnie od tego, czy wszystko jest w porządku, czy nie informuj mamę o tym, co dzieje się z Twoim ciałem. Nawet, jeśli wszystko jest w normie, nigdy nie lekceważ rad mamy! Mama może Ci poradzić co zrobić w przypadkach gdy, np. odczuwasz silne skurcze i nie tylko. Najprawdopodobniej, gdy była młodsza sama miała podobne wątpliwości i będzie jej miło, że się do niej zwróciłaś.


Czy Ty i Twoja mama czujecie się komfortowo rozmawiając na takie tematy? Podziel się z nami Twoimi sposobami na to, jak rozmawiać z mamą, bardzo prosimy!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pięć sposobów na to, jak sobie radzić z młodszym rodzeństwem

Jeśli masz młodsze rodzeństwo, które działa Ci na nerwy, oto sposoby, jak sobie z nim poradzić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny