Przyjaźń na odległość

Przyjaźń na odległość

Przeprowadzka do innego miasta może radykalnie zmienić Twoje życie, ale to nie znaczy, że musisz na zawsze pożegnać się z ukochanymi przyjaciółmi! Nawet na odległość masz możliwość pozostać z nimi w kontakcie!


Poddanie przyjaźni próbie


Na początek, przyznajmy, że nie będzie to najłatwiejszy czas dla Waszej relacji. Czy pozostaniecie w bliskim kontakcie, czy stopniowo stracicie kontakt? Wszystko zależy od Ciebie! Odległość to próba dla przyjaźni. W końcu gdy widujecie się prawie codziennie, komunikacja odbywa się sama z siebie. Łączą Was takie rzeczy jak klasa w szkole, szereg wspólnych zainteresowań, a może drużyna sportowa. Nie musisz nawet zastanawiać się, o czym rozmawiać, ponieważ tematy rozmowy pojawiają się same. Teraz jednak, gdy dzielą Was setki, a nawet tysiące kilometrów, podtrzymanie przyjaźni będzie wymagać od Ciebie trochę większego wysiłku.


Jak utrzymać przyjaźń?


Wykorzystaj poniższe wskazówki, jak zachować przyjazną komunikację pomimo odległości:
  1. Rozmawiajcie ze sobą często! Proste „Cześć! Jak leci?” w mediach społecznościowych nie wystarczy.


  2. Zadawaj więcej pytań. To pokaże, że chcesz dowiedzieć się więcej o życiu swojej przyjaciółki. Możesz nawet powiedzieć jej, jeśli nadarzy się okazja, że uwielbiasz, gdy do Ciebie pisze!


  3. Nie wstydź się mówić o sobie, nawet jeśli Twoi przyjaciele nie zadają wielu pytań. Nikt nie mówi, że na pytanie, co u Ciebie, musisz odpowiadać „normalnie”, „dobrze” albo „świetnie”. W końcu Twoi przyjaciele chcą dowiedzieć się więcej o Twoim życiu w nowym miejscu. Dbaj, żeby często dzielić się tym, co u Ciebie słychać, i pamiętaj by wysyłać dużo zdjęć. Warto również pamiętać o ważnych datach. Rocznice, święta, itp. to wspaniała okazja, aby ponownie nawiązać kontakt. Przyjaciółka ma urodziny? Nie ograniczaj się do SMS-a; zadzwoń do niej i powiedz jej osobiście, jak bardzo chcesz, żeby spełniły jej się wszystkie marzenia.


  4. Nawet na odległość możliwa jest internetowa przyjaźń – możecie robić różne rzeczy razem. Oczywiście nie możecie iść razem na spacer, ale dlaczego nie wybrać się na wirtualną wycieczkę? Zaproś przyjaciół do internetowego kina na wspólne oglądanie filmu. Wolicie oglądać najnowsze hity? Wybierzcie dzień i zaplanujcie wyjście do kina – każdy w swoim mieście. Po powrocie możecie podzielić się wrażeniami. Możecie grać w gry przez Internet, rozmawiać o książkach, oglądać ulubione blogi wideo i nie tylko.


  5. Masz dość wymiany wiadomości w mediach społecznościowych i rzadkich rozmów telefonicznych? Zaproś przyjaciół na wideokonferencję. W ten sposób będziecie mogli słyszeć i widzieć się nawzajem.


  6. A jeśli naprawdę tęsknisz za swoją najlepszą przyjaciółką, to może warto zaprosić ją na wakacje? Najpierw zapytaj rodziców. Może Twoja rodzina nie ma zwyczaju przyjmowania gości i nie byłoby dla niej wygodnego miejsca. Czy w takim przypadku przyjaciółka może zaprosić Ciebie? Możecie też zaplanować coś z wyprzedzeniem, na przykład wakacyjny wyjazd na wspólnie wybrany obóz.


  7. Chcesz utrzymać przyjaźń? Naucz się mniej martwić. „Dlaczego nigdy do mnie nie piszesz ani nie dzwonisz?” Albo „Dlaczego tak długo mi nie odpisywałaś?” Możliwe, że czujesz się trochę zazdrosna. W końcu Twoi przyjaciele są tak daleko, a ich życie toczy się bez Ciebie. Jednak Ty też nie stoisz w miejscu. Prawdopodobnie znalazłaś już znajomych w swoim nowym środowisku, ale to nie znaczy, że w ten sposób kogoś zdradziłaś! To tylko znaczy, że ​​teraz masz jeszcze więcej znajomych. Dlatego jeśli wydaje się, że Twoi przyjaciele Cię porzucili, nie obrażaj się. Przekaż tę wiadomość w lepszy sposób: „Wiesz, tak bardzo za Tobą tęsknię! Pisz mi więcej o sobie. Założę się, że dzieje się u Ciebie dużo ciekawych rzeczy”.


Czy masz znajomych w innych miastach? Przydarzyła Cię sie przyjaźń na odległość? Podziel się wrażeniami, jak utrzymać znajomość na odległość.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.