Czy chłopcy mogą być dobrymi przyjaciółmi?

Czy chłopcy mogą być dobrymi przyjaciółmi?

Czy chłopcy nadają się na najlepszych przyjaciół? Dowiedz się dlaczego i jak zaprzyjaźnić się z…o rany!…chłopakiem.

Czy któryś z chłopaków, których znasz może być prawdziwym przyjacielem? Czy można przyjaźnić się z chłopakiem bez całego tego romantycznego napięcia? Dlaczego jest to takie trudne? W społeczeństwie od zawsze funkcjonują zasady dotyczące budowania związków (flirt, randka, ślub, dzieci) i tego, że chłopcy zwykle przyjaźnią się z chłopcami, a dziewczyny z dziewczynami (chłopcy razem robią różne rzeczy, a dziewczyny rozmawiają i dzielą się przeżyciami, a później znów rozmawiają i znów dzielą się przeżyciami). Jednak jeśli chodzi o przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną, nie znajdziemy żadnych wytycznych. No prawie żadnych. Dysponujemy kilkoma odpowiedziami na pytanie, dlaczego chłopak to świetny przyjaciel i jak zdobyć takiego sojusznika.

DLACZEGO TO JEST DZIWNE

Może Twoi rodzice dorastali w świecie, w którym chłopcy i dziewczyny byli od siebie oddzieleni aż do dnia ślubu. Być może w podstawówce bawiłaś się tylko z dziewczynami i szeptałyście o chłopakach jako o możliwych przyszłych partnerach na randki. A ponieważ nigdy nie miałaś żadnego chłopaka-przyjaciela, przeszkoda w zbudowaniu takiej relacji wydaje Ci się nie do przeskoczenia.


Dziś społeczeństwo powoli uczy się, jak traktować obie płcie w jednakowy sposób. Chłopcy są bardziej odważni i przyznają się do niektórych kobiecych cech, a dziewczyny przejawiają niektóre męskie atrybuty, jak np. asertywność. Jeżeli kobiety i mężczyźni mają pracować, bawić się i żyć razem i teraz, i w przyszłości, muszą nauczyć się ze sobą porozumiewać rozumieć siebie nawzajem. Ty też dasz sobie z tym radę!

DLACZEGO WARTO

Oto powody, dla których przyjaźń z chłopakiem stanowi odświeżającą odmianę:

  • Chłopcy nie są tak przewrażliwieni na swoim punkcie. Rozmowa, w czasie której nikt nie mówi o za grubych udach może być całkiem przyjemna!
  • Jest jak starszy brat, tylko Ci nie dokucza.
  • Możesz wreszcie dowiedzieć się, co myśli druga strona. Chłopak-przyjaciel wyjaśni wszystkie zawiłości dotyczące gier video, powie, dlaczego chłopak, który Ci się podoba nie oddzwania i o co chodzi w jeździe na deskorolce.
  • Chłopak-przyjaciel będzie wspaniałym partnerem na weselu kuzynki.
  • Poza tym wielu chłopców świetnie zna się na różnych gadżetach i wie, jak wszystko zainstalować lub wrzucić do sieci.

JAK SIĘ ZAPRZYJAŹNIĆ Z CHŁOPAKIEM

Jednym z najłatwiejszych sposobów, żeby poznać chłopaka jest zadawanie mu pytań, najlepiej dotyczących jego samego. Zaangażuj się w to, co was interesuje. Nie zaczepiaj go w obecności jego kumpli - presja kolegów może mieć wpływ na to, jak zareaguje i nie bierz tego do siebie, jeśli nie będzie zainteresowany taką relacją, o jaką Tobie chodzi. Przecież to chłopak.


Przyjaźnisz się z chłopakiem? Jak to się stało?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Ja mam 2

Kotek 2016-05-13

Bardziej wolę się z nimi bawić niż zkolerzankami

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Dlaczego nie mam okresu?

Jeśli przestałaś miesiączkować, to trzeba ustalić przyczynę. Od czego zacząć?

Dowiedz się wiecej

Always