Czy chłopcy mogą być dobrymi przyjaciółmi?

Czy chłopcy mogą być dobrymi przyjaciółmi?

Czy chłopcy nadają się na najlepszych przyjaciół? Dowiedz się dlaczego i jak zaprzyjaźnić się z…o rany!…chłopakiem.

Czy któryś z chłopaków, których znasz może być prawdziwym przyjacielem? Czy można przyjaźnić się z chłopakiem bez całego tego romantycznego napięcia? Dlaczego jest to takie trudne? W społeczeństwie od zawsze funkcjonują zasady dotyczące budowania związków (flirt, randka, ślub, dzieci) i tego, że chłopcy zwykle przyjaźnią się z chłopcami, a dziewczyny z dziewczynami (chłopcy razem robią różne rzeczy, a dziewczyny rozmawiają i dzielą się przeżyciami, a później znów rozmawiają i znów dzielą się przeżyciami). Jednak jeśli chodzi o przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną, nie znajdziemy żadnych wytycznych. No prawie żadnych. Dysponujemy kilkoma odpowiedziami na pytanie, dlaczego chłopak to świetny przyjaciel i jak zdobyć takiego sojusznika.

DLACZEGO TO JEST DZIWNE

Może Twoi rodzice dorastali w świecie, w którym chłopcy i dziewczyny byli od siebie oddzieleni aż do dnia ślubu. Być może w podstawówce bawiłaś się tylko z dziewczynami i szeptałyście o chłopakach jako o możliwych przyszłych partnerach na randki. A ponieważ nigdy nie miałaś żadnego chłopaka-przyjaciela, przeszkoda w zbudowaniu takiej relacji wydaje Ci się nie do przeskoczenia.


Dziś społeczeństwo powoli uczy się, jak traktować obie płcie w jednakowy sposób. Chłopcy są bardziej odważni i przyznają się do niektórych kobiecych cech, a dziewczyny przejawiają niektóre męskie atrybuty, jak np. asertywność. Jeżeli kobiety i mężczyźni mają pracować, bawić się i żyć razem i teraz, i w przyszłości, muszą nauczyć się ze sobą porozumiewać rozumieć siebie nawzajem. Ty też dasz sobie z tym radę!

DLACZEGO WARTO

Oto powody, dla których przyjaźń z chłopakiem stanowi odświeżającą odmianę:

  • Chłopcy nie są tak przewrażliwieni na swoim punkcie. Rozmowa, w czasie której nikt nie mówi o za grubych udach może być całkiem przyjemna!
  • Jest jak starszy brat, tylko Ci nie dokucza.
  • Możesz wreszcie dowiedzieć się, co myśli druga strona. Chłopak-przyjaciel wyjaśni wszystkie zawiłości dotyczące gier video, powie, dlaczego chłopak, który Ci się podoba nie oddzwania i o co chodzi w jeździe na deskorolce.
  • Chłopak-przyjaciel będzie wspaniałym partnerem na weselu kuzynki.
  • Poza tym wielu chłopców świetnie zna się na różnych gadżetach i wie, jak wszystko zainstalować lub wrzucić do sieci.

JAK SIĘ ZAPRZYJAŹNIĆ Z CHŁOPAKIEM

Jednym z najłatwiejszych sposobów, żeby poznać chłopaka jest zadawanie mu pytań, najlepiej dotyczących jego samego. Zaangażuj się w to, co was interesuje. Nie zaczepiaj go w obecności jego kumpli - presja kolegów może mieć wpływ na to, jak zareaguje i nie bierz tego do siebie, jeśli nie będzie zainteresowany taką relacją, o jaką Tobie chodzi. Przecież to chłopak.


Przyjaźnisz się z chłopakiem? Jak to się stało?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Ja mam 2

Kotek 13.05.2016

Bardziej wolę się z nimi bawić niż zkolerzankami

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Wszystko o miesiączce

Odpowiedzi na typowe pytania dotyczące tajemnic Twojego cyklu miesiączkowego.

Dowiedz się wiecej

Always