Prywatność w Internecie

Prywatność w Internecie

Zapomnij o cyberprzemocy! Pomyśl, zanim coś opublikujesz! Poznaj wskazówki, jak zachować nieskazitelną reputację on-line.


Czy kiedykolwiek wstawiłaś do Internetu zdjęcie, a potem tego żałowałaś? Szkoda, że 50 osób zdążyło je zobaczyć, zanim je usunęłaś! Gdy korzystasz z serwisów społecznościowych, pamiętaj, że Internet to wirtualne miejsce publiczne. Pełna prywatność jest złudzeniem. Możesz aktywnie zarządzać swoją reputacją w Internecie poprzez kontrolowanie tego, co kto widzi i zastanawianie się zawsze dwa razy, zanim coś opublikujesz. W przypadku używania sieci społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, sprawdź swoje ustawienia prywatności i zapewnij sobie ochronę. Oto cztery wskazówki, które pomogą Ci poprawić Twoją reputację w sieci:

 1. Pomyśl, zanim opublikujesz!
  Może w danej chwili jest to śmieszne, ale czy chcesz, żeby zobaczyła to Twoja mama? Jeśli może to być krępujące z jakiegokolwiek powodu (ta zasada odnosi się to do smsów, zdjęć i filmików), nie przesyłaj tego dalej! Nawet jeśli Twój profil jest ustawiony jako prywatny i jest dostępny tylko dla Twoich przyjaciół, pamiętaj, że „kopiuj + wklej = poważny dramat”.
 1. Trzymaj hasła w tajemnicy.
  Nie udostępniaj swoich haseł, nawet swojej najlepszej przyjaciółce. Już wiesz, że przyjaciółki się zmieniają - z chłopakiem też możesz się rozstać. A czasami w ramach zemsty wystarczy po prostu zalogować się jako Ty, aby poważnie zaszkodzić Twojej reputacji online lub Twoim relacjom z innymi. I zawsze wyloguj się, jeśli nie chcesz, aby znajomi zrobili Ci psikusa!
 1. Nie polegaj na swoich ustawieniach domyślnych.
  Kliknij na linki do ustawień prywatności mediów społecznościowych, przeczytaj każdą możliwą opcję, a następnie podejmij świadomą decyzję o tym, jakie aspekty Twojego profilu chcesz zachować jako prywatne lub publiczne. Istnieje mnóstwo opcji na Facebooku, które pozwolą Ci kontrolować Twoje wiadomości, zdjęcia, filmy itp.
 1. Na co się zapisałaś?
  Aplikacje czy widgety z quizami, horoskopami i innymi aplikacjami zapewniają tyle rozrywki! Ale musisz wiedzieć, że gdy się rejestrujesz w tych aplikacjach, możesz udostępniać swoje informacje osobiste innym firmom. Uważaj na te podchwytliwe okienka z polami wyboru.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny