Pomachaj nieśmiałości na pożegnanie: pięć sposobów,jak stać się bardziej pewną siebie

Pomachaj nieśmiałości na pożegnanie: pięć sposobów,jak stać się bardziej pewną siebie

Czujesz się nieswojo w obecności nieznajomych? Czas wyjść do ludzi! Oto pięć sposobów, jak to zrobić.

Wzmacniacz pewności siebie nr 1: Nie staraj się być idealna.

Jeśli boisz się otworzyć usta, bo usłyszysz wydobywający się z nich rechot i bzdury, to przestań. Czy to już Ci się kiedyś zdarzyło? Jeśli masz coś do powiedzenia, weź głęboki oddech i po prostu to powiedz. Uświadomienie sobie tego, że nie musisz być idealna nie przychodzi z dnia na dzień. Musisz tylko wiedzieć, że nikt – żaden celebryta, sportowiec, nawet Twoja mama – nie jest idealny i dobrze jest nieco sobie odpuścić.

Wzmacniacz pewności siebie nr 2: Powtarzaj sobie: „Nie jestem nieśmiała”

Miałaś cichy, refleksyjny dzień w szkole i od razu wszyscy zaczęli mówić o Tobie, że jesteś nieśmiała. Jeśli się pod tym nie podpisujesz, to znaczy, że to nieprawda. Gdy tylko masz ochotę zamknąć się w sobie lub opuścić jakieś wydarzenie towarzyskie, powtarzaj sobie, że nie jesteś nieśmiała i masz wiele do powiedzenia. Zobaczysz jak bardzo wyzwolona (i gadatliwa) się poczujesz, dodając sobie nieco animuszu tymi prostymi słowami.

Wzmacniacz pewności siebie nr 3: Niech się kręci wokół nich – nie wokół Ciebie.

Zamiast skupiać się na tym, jak niekomfortowo się czujesz w obecności nieznajomych, zacznij skupiać się na nich. Słuchaj tego, co mają do powiedzenia, zadawaj pytania dotyczące ich życia i skup się na tym, co Ci się w nich podoba (lub nie).

Wzmacniacz pewności siebie nr 4: Nie bierz tego do siebie.

Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, prawda? Trzeba to przećwiczyć, ale umiejętność zaakceptowania możliwego niepowodzenia jest ogromnym krokiem w kierunku zwalczenia nieśmiałości. Nie wszyscy Cię polubią, nie każdy będzie chciał się z Tobą zaprzyjaźnić i nie każdy będzie chciał się z Tobą spotykać, ale nie ma co rozpamiętywać tego, że nie wszystko poszło tak, jak tego oczekiwałaś. Zapamiętaj: za każdą osobą, która nie chce z Tobą rozmawiać prawdopodobnie stoją dwie, które tego pragną.

Wzmacniacz pewności siebie nr 5: Zrób czasem to, czego nie chcesz robić.

Leczenie nieśmiałości czasem polega na porzuceniu swojej strefy komfortu i zrobieniu rzeczy, które mogą być dla Ciebie zupełnie obce: np. zamiast oglądać film w domu, idź do kina. Masz ochotę na zakupy? Wyjdź z domu zamiast oddawać się szalonym zakupom przez Internet. Nawet jeśli będziesz sama, już sam fakt wyjścia ze swojego stałego otoczenia będzie rozszerzeniem granic, które sobie wyznaczyłaś.

Zdjęcie: Louise Morgan/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny