Nowa dziewczyna? Nowa przyjaciółka!

Nowa dziewczyna? Nowa przyjaciółka!

Czas być miłą dla nowej koleżanki. Pomóż jej i zaprzyjaźnij się z nią - z korzyścią dla wszystkich.


Nic tak nie wstrząsa szkolnymi korytarzami, jak nowa uczennica. Przez kilka pierwszych dni po jej przybyciu zastanawiasz się nad wieloma kwestiami: z kim będzie siedzieć na obiedzie? Czy będzie lubiana? Skąd przyjechała? Nowa koleżanka nie musi być taką tajemnicą. Wiedz jedno: jest samotna i zagubiona. Przyda jej się przyjaciółka. Oto wskazówki jak się z nią zakolegować.


Nie denerwuj się

Łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Rozpoczęcie rozmowy może być stresujące – przecież może zapaść niewygodna cisza. Ale…nowa uczennica jest jak robaczek (oj tak!). Ty się go boisz, ale on boi się Ciebie bardziej. To samo dotyczy nowych koleżanek i kolegów, zatem jeśli będziesz o tym pamiętać, rozpoczęcie rozmowy będzie dziecinnie proste.

Powiedz coś!

Pierwsza rozmowa ma przełamać lody. Nie musi być bardzo odkrywcza. Możecie rozmawiać na dowolny temat, nie chodzi o to, żeby to było coś nieszablonowego, więc się nie stresuj. Zacznij od podstaw: „Cześć, jak masz na imię?”, „Skąd jesteś?”(użyj imienia, które właśnie poznałaś) „Jak Ci się tutaj podoba?” Zakończ proponując, abyście usiadły przy jednym stoliku podczas obiadu, jeśli nie będzie miała gdzie usiąść. To tyle.

Wprowadź ją

Prawda jest taka, że może nie pamiętać Twojego imienia podczas waszej kolejnej rozmowy. Nie przejmuj się! Codziennie spotyka wiele nowych osób i ma wiele do zapamiętania. Następnym razem ponownie rozpocznij rozmowę, przedstaw się jeszcze raz, ale tym razem pytaj o szczegóły. Zapytaj ją o jej stare życie – prawdopodobnie naprawdę za nim tęskni i bardzo chciałaby o tym porozmawiać. Następnie wprowadź ją w niezbyt skandaliczne, ale warte poznania szkolne ploteczki, dzięki temu nie będzie się już czuła tak obco.

Zbierz znajomych

Teraz, kiedy już się poznałyście, przedstaw nową koleżankę Twoim przyjaciółkom w przyjaznym, niezobowiązującym miejscu. Zaproś koleżanki na mini-spa lub na maraton filmowy. Nawet jeśli nie staną się od razu najlepszymi przyjaciółkami – przedstawienie nowej koleżanki Twojej paczce może odsunąć na bok niechcianą zazdrość, która może zacząć kiełkować, gdy w okolicy pojawia się nowa uczennica.

Pozwól jej kolegować się z Twoimi koleżankami

Uwaga: Ona może się świetnie dogadywać z Twoimi koleżankami i nawet zaprzyjaźnić się z jedną, dwiema lub kilkoma z nich. Jeśli tak się stanie – zaakceptuj to. Przyjaźnie się nie dzielą - one się mnożą, zatem, jeśli zaprzyjaźni się bardziej z Twoją przyjaciółką niż Tobą – niech tak będzie. Możesz tylko bić sobie brawo, ponieważ gdyby nie Ty, ta dziewczyna pewnie wędrowałaby po szkole sama szukając swojej klasy. Jesteś świetna!


Byłaś kiedyś „nową” uczennicą? Powiedz nam jak to jest!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Krocz dumnie w swoim kostiumie kąpielowym

Założenie kostiumu kąpielowego może być stresujące. Oto kilka podpowiedzi jak dobrze się w nim czuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny