Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu?

Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu?

Jeśli przeraża Cię perspektywa braku Internetu, być może jesteś z nim zbyt silnie związana. Oderwij się od sieci, korzystając z tych pięciu kroków.

Krok pierwszy: Działaj w grupie.

Porozmawiaj z przyjaciółmi - w realu - i poproś, by zadeklarowali tydzień (lub jeden dzień, jeśli wolisz metodę małych kroczków) bez tabletów, Internetu, mediów społecznościowych lub zakupów w sieci. To może oznaczać, że będziecie musieli ze sobą porozmawiać i zaplanować wszystko, co będziecie wspólnie robić – ale przynajmniej nie będziecie zajmować się tym, co właśnie opublikował na Tweeterze wasz ulubiony celebryta. (Dacie radę! Jesteście silni!)


Krok drugi: Wyjdźcie z domu.
Zanim świat stał się cyfrowy, ludzie bawili się poza domem. Idźcie do parku i zagrajcie w gry -prawdziwe gry, które dodają energii i nie powodują bólu oczu (ani koniuszków palców). Idźcie na rolki lub wybierzcie się na rower. Ten sposób spędzania czasu jest już nieco vintage, więc po waszym cyberdetoksie będziecie mogli się nim pochwalić na Tweeterze.


Krok trzeci: Porozmawiaj z koleżankami.
Nie przez komunikatory internetowe, esemesy lub maile. Dosłownie ze sobą porozmawiajcie. Pójdźcie do kawiarni, w której nie ma dostępu do Internetu, zjedzcie coś razem i po prostu spędźcie ze sobą trochę czasu. Nadal możecie obserwować chłopaków – pod warunkiem, że są na miejscu, a nie w sieci. Nie oszukujcie!


Krok czwarty: Idźcie do kina.
Kino jest świetną alternatywą dla ściągania filmów. Prawda, może być nieco droższe, ale wokół wyjścia do kina można zaplanować cały wieczór. Zbierz przyjaciół na noc z popcornem, coca colą i słodyczami. Nic nie przebije kina. Absolutnie nic!


Krok piąty: Wypróbujcie coś nowego.
Hobby? Jakie hobby? Jeżeli jeszcze nie masz swojej pasji, odcięcie się od Internetu może stanowić świetną okazją do wypróbowania czegoś nowego. Może zajmiesz się sportem? Może sztuką? Masz przed sobą cały wachlarz możliwości. Jeśli nadal ciągnie Cię do cyberprzestrzeni, wykorzystaj to i naucz się programować. Nigdy nie wiadomo – może w sieci wymyślisz coś wielkiego.


Zdjęcie: Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak przerobić ubrania secondhand?

Dowiedz się jak - w niedrogi sposób - ożywić zdobycze ze sklepu z odzieżą używaną.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Krocz dumnie w swoim kostiumie kąpielowym

Założenie kostiumu kąpielowego może być stresujące. Oto kilka podpowiedzi jak dobrze się w nim czuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny