Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń

Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń

Wybierając przyjaciół, tak jak partnerów, zdarza nam się popełniać błędy. Jak rozpoznać, że przyjaźń jest toksyczna? Kliknij i sprawdź.

Wszystkie przyjaźnie mają swoje dobre i złe chwile. Ale jeśli zachowanie Twojej przyjaciółki regularnie Cię dołuje lub ogranicza, znajomość z nią może okazać się toksyczna. Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń i jak sobie z nią radzić? Najczęściej mamy do czynienia z trzema typami toksycznych przyjaciółek.


1. Przyjaciółki, które Cię lekceważą

Dziewczyny, które ciągle Cię poniżają najczęściej mają tak niską samoocenę, że sił dodaje im wynajdywanie wad u innych osób — nawet u przyjaciół.
Co z tym zrobić? Zrozumienie, że przyjaciółka, która Cię poniża tak naprawdę czuje się gorsza, może nieco przytępić jej cięte uwagi. Następnym razem, kiedy potraktuje Cię w ten sposób, zbyj ją śmiechem i pokaż jej, że nie bierzesz tego na poważnie.

2. Królowe dramatu

Czy Twoja przyjaciółka ma zwyczaj zmieniania drobnych sprzeczek w dzikie awantury? Tę dziewczynę ekscytują sytuacje kryzysowe, więc może nawet doprowadzić do konfliktu, jeśli atmosfera jest zbyt opanowana. Taktyka detoksykacji jest następująca: nie bądź jej publicznością. Kiedy zaczyna zachowywać się dramatycznie, odejdź i daj jej znać, że porozmawiasz z nią, jak już ochłonie.

3. Mega wykorzystywaczka

Ten typ rozmawia z Tobą tylko wtedy, kiedy chce “pożyczyć” Twoje kieszonkowe lub spisać zadanie domowe z historii. A może kumpluje się z Tobą tylko dlatego, że podoba jej się Twój starszy brat? Bez względu na to jaki ona ma w tym interes, ta przyjaźń jest jednostronna.

Taktyka detoksykacji toksycznej przyjaciółki: naucz się mówić tej dziewczynie “ że nie ma mowy&. Jeśli obrazi się, kiedy nie dostanie tego, czego chce, to znaczy, że nie jest prawdziwą przyjaciółką. Potraktuj ją chłodno i wiedz, że to jej strata, a nie Twoja.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Dojrzewasz i pocisz się? 5 porad jak zachować świeżość

Zachowaj świeżość w okresie dojrzewania dzięki prostym, codziennym zabiegom higienicznym.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny