Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń

Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń

Wybierając przyjaciół, tak jak partnerów, zdarza nam się popełniać błędy. Jak rozpoznać, że przyjaźń jest toksyczna? Kliknij i sprawdź.

Wszystkie przyjaźnie mają swoje dobre i złe chwile. Ale jeśli zachowanie Twojej przyjaciółki regularnie Cię dołuje lub ogranicza, znajomość z nią może okazać się toksyczna. Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń i jak sobie z nią radzić? Najczęściej mamy do czynienia z trzema typami toksycznych przyjaciółek.


1. Przyjaciółki, które Cię lekceważą

Dziewczyny, które ciągle Cię poniżają najczęściej mają tak niską samoocenę, że sił dodaje im wynajdywanie wad u innych osób — nawet u przyjaciół.
Co z tym zrobić? Zrozumienie, że przyjaciółka, która Cię poniża tak naprawdę czuje się gorsza, może nieco przytępić jej cięte uwagi. Następnym razem, kiedy potraktuje Cię w ten sposób, zbyj ją śmiechem i pokaż jej, że nie bierzesz tego na poważnie.

2. Królowe dramatu

Czy Twoja przyjaciółka ma zwyczaj zmieniania drobnych sprzeczek w dzikie awantury? Tę dziewczynę ekscytują sytuacje kryzysowe, więc może nawet doprowadzić do konfliktu, jeśli atmosfera jest zbyt opanowana. Taktyka detoksykacji jest następująca: nie bądź jej publicznością. Kiedy zaczyna zachowywać się dramatycznie, odejdź i daj jej znać, że porozmawiasz z nią, jak już ochłonie.

3. Mega wykorzystywaczka

Ten typ rozmawia z Tobą tylko wtedy, kiedy chce “pożyczyć” Twoje kieszonkowe lub spisać zadanie domowe z historii. A może kumpluje się z Tobą tylko dlatego, że podoba jej się Twój starszy brat? Bez względu na to jaki ona ma w tym interes, ta przyjaźń jest jednostronna.

Taktyka detoksykacji toksycznej przyjaciółki: naucz się mówić tej dziewczynie “ że nie ma mowy&. Jeśli obrazi się, kiedy nie dostanie tego, czego chce, to znaczy, że nie jest prawdziwą przyjaciółką. Potraktuj ją chłodno i wiedz, że to jej strata, a nie Twoja.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny