Jak pozostać przyjaciółkami na zawsze

Jak pozostać przyjaciółkami na zawsze

Te wskazówki pomogą Ci utrzymać waszą przyjażń na zawsze.

Więź miedzy kobietami jest najsilniejsza w momencie, gdy są one nastolatkami! Tak jak jedzenie czy woda, przyjaźń jest podstawową potrzebą – obowiązkowy budulec dziewczęcego szczęścia. Jak możesz zabezpieczyć swoją najbliższą przyjaźń? Oto kilka wskazówek jak utrzymać tę więź na długie lata!

 1. Pokaż jej, że ją doceniasz.
  Zaskocz ją przynosząc czasem jej ulubiony batonik lub czasopismo. Zaproś ją, gdy Twoja rodzina ma zamiar zrobić coś zabawnego. Wyślij jej śmiesznie ckliwą kartkę dla przyjaciółek…tak po prostu.
 1. Suchaj, gdy mówi.
  Wspiera Cię, gdy masz doła i nigdy nie mówi „już mi to mówiłaś”, nawet wtedy, gdy rzeczywiście się powtarzasz. Wspieraj ją w ten sam sposób. Zadawaj pytania pokazując jej, że chcesz usłyszeć szczegóły.
 1. Postaw przyjaźń na pierwszym miejscu.
  Nie odtrącaj przyjaciółki, żeby być z kimś, kto prawdopodobnie nie zostanie z Tobą na dłużej. To odnosi się i do tego słodkiego chłopaka, który Cię zaprosił po tym, jak obiecałaś przyjaciółce, że wybierzesz z nią prezent dla jej młodszego brata, i tej najbardziej lubianej dziewczyny, która Cię zaprosiła na piątek tuż po tym, jak Ty i Twoja przyjaciółka wspólnie już coś zaplanowałyście.
 1. Nie zdradzaj jej tajemnic.
  Nigdy nie zdradź jej zaufania. Nigdy nie powtarzaj tajemnic, które Ci powierzyła, chyba, że jest to coś, co mogłoby jej zaszkodzić. Przykład? Jeśli wiesz, że jej chłopak źle ją traktuje będziesz dobrą przyjaciółką, gdy powiesz mamie lub tacie, że potrzebuje pomocy.
 1. Wspieraj ją.
  Bądź po jej stronie niezależnie od tego czy jest obok, czy nie. Ona musi wiedzieć, że może liczyć na to, że będziesz jej bronić. Jeśli różnicie się w kwestii jej podejścia do pewnych spraw, powiedz jej o tym na osobności.
 1. Powiedz jej, gdy się na nią pogniewasz.
  Nie ignorujcie problemów – zamiast tego rozwiązujcie je. Złość i żal nasilają się, jeśli się o nich nie porozmawia. Nie atakuj – spokojnie powiedz jej jak się czujesz i dlaczego.
 1. Przeproś, jeśli nie miałaś racji.
  Nie przybieraj postawy obronnej, zamiast tego naucz się akceptować to kim ona jest i nie oczekuj, że zawsze będzie miała takie samo zdanie jak Ty. Pamiętaj: lepiej przegrać kłótnię, niż przyjaźń.

Czy Twoje przyjaciółki przestrzegają tych zasad?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Krocz dumnie w swoim kostiumie kąpielowym

Założenie kostiumu kąpielowego może być stresujące. Oto kilka podpowiedzi jak dobrze się w nim czuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny