4 fakty pomagające zrozumieć kolegów w Twoim wieku

4 fakty pomagające zrozumieć kolegów w Twoim wieku

Zastanawiasz się, jak zdobyć chłopaka? Pomoże Ci to zrozumieć, dlaczego chłopcy zachowują się tak, jak się zachowują!

Powiedzmy, że właśnie wpadłaś na kogoś, kto Ci się bardzo podoba lub na swojego najlepszego przyjaciela. Uporczywie gapi się na swoje trampki, jąka się i ma mokre plamy od potu pod pachami? Nie Ty jedna odchodzisz i zachodzisz w głowę „Co jest? O co chodzi...?” Ale my znamy wyjaśnienie.


Fakt nr 1: Chłopcy czują się tak samo onieśmieleni przy was, jak wy przy nich.

Chłopcy wydają się być zakłopotani w towarzystwie dziewcząt, ale dlaczego? Cóż, przeciętnie chłopcy dojrzewają później niż dziewczyny. Więc nie zawsze wiedzą, jak postępować w sposób, powiedzmy sobie, bardziej opanowany. I właśnie z powodu tego braku dojrzałości lubią naśmiewać się z siebie nawzajem. Jeśli więc rozmawiasz ze swoją sympatią, z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz być pewna, że właśnie myśli „O rany, mam nadzieję, że chłopaki nie widzą, jak spotykam się z dziewczyną. Będą mieć ze mnie ubaw”.


Fakt nr 2: Nie potrafią mówić o swoich uczuciach.

Dziewczynom jest znacznie łatwiej wyrażać swoje emocje niż chłopcom. Ma to trochę wspólnego z różnicami hormonalnymi, ale częściowo także z oczekiwaniami społecznymi. Faceci „powinni” być twardzi jak skała. Więc czy chłopcy mają uczucia? Tak, oczywiście. Po prostu jest im znacznie trudniej ująć je w słowa i wyartykułować.Fakt nr 3: Chłopcy nie miesiączkują, ale miewają huśtawki nastrojów!

Wahania nastroju są nie tylko związane z miesiączką. Są nieodzownym elementem okresu dojrzewania zarówno u dziewcząt, jak i u chłopców. Różnica polega na tym, że podczas gdy dziewczęta bywają smutne i czasem płaczą, chłopcy częściej wybuchają złością i są sfrustrowani. On jest w złym humorze? Nie bierz tego do siebie.


Fakt nr 4: Jego głos brzmi dziwacznie, gdy skończy 15 lat.

Często dzwoniłaś do swojego najlepszego przyjaciela i nie byłaś w stanie odróżnić, czy odebrał właśnie on, czy jego siostra, prawda? Aż tu nagle pewnego dnia odbiera telefon, a Ty myślisz, że to jego tata! Co jest grane? Wcześniej może zauważyłaś, że jego głos jest piskliwy i chropowaty, gdy na lekcji zostanie wezwany do tablicy. To dlatego, że jego krtań staje się coraz większa i grubsza. U dziewczyn jest podobnie, ale Twój głos obniża się tylko o kilka ledwie słyszalnych tonów. U chłopców proces ten może się rozpocząć wraz z początkami zarostu na twarzy!


Czy zachowania Twojego chłopaka są dziwaczne?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak poderwać przyjaciela?

Czy chłopak Twoich marzeń jest bardziej przyjacielem niż chłopakiem? Możesz to zmienić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Krocz dumnie w swoim kostiumie kąpielowym

Założenie kostiumu kąpielowego może być stresujące. Oto kilka podpowiedzi jak dobrze się w nim czuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny