Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

Zatrzymujesz na nim wzrok i czujesz, że to prawdziwa miłość. Czy to możliwe? Dowiedz się.

Czy zakochałaś się kiedyś od pierwszego wejrzenia? Być może zastanawiałaś się wtedy, czy coś takiego naprawdę istnieje. Tak, istnieje, ale naukowcy nazywają to inaczej – zauroczeniem.


Lekarze porównują miłość od pierwszego wejrzenia z uczuciem, jakie pojawia się po zjedzeniu dużej ilości czekolady. Kiedy Twój organizm uwalnia duży ładunek hormonów połączony z neuroprzekaźnikiem dopaminą, czujesz przypływ energii, wpadasz w świetny nastrój w naturalny sposób, bez wspomagaczy. Źrenice Ci się rozszerzają, serce bije szybciej, zaczynasz się pocić, a nawet gruczoły w skórze głowy wydzielają sebum, aby dodać połysku Twoim włosom.To prawie identyczna reakcja, jaką Twój organizm mógłby wykazać, gdybyś była wystraszona lub zła. Można to nazwać reakcją „walcz-lub-wiej”, tyle że w tym przypadku nie chcesz ani uciekać ani walczyć.


Wszystkie badania na świecie nie zmienią faktu, że słodkie uczucie towarzyszące miłości od pierwszego wejrzenia nie trwa wiecznie. Nadchodzi proza życia i urok mija. Nagle zauważasz, on nosi śmieszne buty i za dużo mówi na temat piłki nożnej. Kiedy miłość od pierwszego wejrzenia i szalone hormony złagodnieją, zauważysz wielkość jego ego. Kiedy płomienne uczucia zelżeją zauważysz, że to zdecydowanie nie jest „ten jedyny”.


Prawdziwa miłość potrzebuje czasu i cierpliwości i dużo więcej niż kolan uginających się z powodu miłości od pierwszego wejrzenia. Potrzeba poznać się głębiej, w bardziej gruntowny sposób. Nie może się to stać w mgnieniu oka. Ale jeśli (do czasu, gdy pojawi się Twój szczery, inteligentny, empatyczny, miły książę) masz na tyle szczęścia, aby doświadczyć tych magicznych uczuć, ciesz się miłością od pierwszego wejrzenia.


Czy zakochałaś się kiedyś od pierwszego wejrzenia?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl