Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

Zatrzymujesz na nim wzrok i czujesz, że to prawdziwa miłość. Czy to możliwe? Dowiedz się.


Czy zakochałaś się kiedyś od pierwszego wejrzenia? Być może zastanawiałaś się wtedy, czy coś takiego naprawdę istnieje. Tak, istnieje, ale naukowcy nazywają to inaczej – zauroczeniem.


Lekarze porównują miłość od pierwszego wejrzenia z uczuciem, jakie pojawia się po zjedzeniu dużej ilości czekolady. Kiedy Twój organizm uwalnia duży ładunek hormonów połączony z neuroprzekaźnikiem dopaminą, czujesz przypływ energii, wpadasz w świetny nastrój w naturalny sposób, bez wspomagaczy. Źrenice Ci się rozszerzają, serce bije szybciej, zaczynasz się pocić, a nawet gruczoły w skórze głowy wydzielają sebum, aby dodać połysku Twoim włosom.To prawie identyczna reakcja, jaką Twój organizm mógłby wykazać, gdybyś była wystraszona lub zła. Można to nazwać reakcją „walcz-lub-wiej”, tyle że w tym przypadku nie chcesz ani uciekać ani walczyć.


Wszystkie badania na świecie nie zmienią faktu, że słodkie uczucie towarzyszące miłości od pierwszego wejrzenia nie trwa wiecznie. Nadchodzi proza życia i urok mija. Nagle zauważasz, on nosi śmieszne buty i za dużo mówi na temat piłki nożnej. Kiedy miłość od pierwszego wejrzenia i szalone hormony złagodnieją, zauważysz wielkość jego ego. Kiedy płomienne uczucia zelżeją zauważysz, że to zdecydowanie nie jest „ten jedyny”.


Prawdziwa miłość potrzebuje czasu i cierpliwości i dużo więcej niż kolan uginających się z powodu miłości od pierwszego wejrzenia. Potrzeba poznać się głębiej, w bardziej gruntowny sposób. Nie może się to stać w mgnieniu oka. Ale jeśli (do czasu, gdy pojawi się Twój szczery, inteligentny, empatyczny, miły książę) masz na tyle szczęścia, aby doświadczyć tych magicznych uczuć, ciesz się miłością od pierwszego wejrzenia.


Czy zakochałaś się kiedyś od pierwszego wejrzenia?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

ONA ISTNIEJE

Karo 2016-12-17

Gdyby ktoś opisał mi moją historię zanim jej doświadczyłam wyśmiałabym go, poważnie. Poznałam Kamila w klubie, od razu zwróciliśmy na siebie uwagę. Po kilku spojrzeniach i wymienionych uśmiechach podszedł do mnie i bez słów porwał do tańca. Aktualnie mija nam 9 miesiąc, odkąd jesteśmy razem. Mamy za sobą dobre i złe chwile, ale obydwoje się kochamy. Historia jak z filmu, ale jednak prawdziwa, bo moja. Uważam, że miłość od pierwszego wejrzenia ISTNIEJE i ja jestem tego żywym przykładem.

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Dlaczego najpierw przyjaźń, a później chodzenie?

Dowiedz się, dlaczego warto się zaprzyjaźnić z chłopakiem, w którym się kochasz.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak się zaprzyjaźnić z innymi w nowym środowisku

Może to trochę potrwać, ale jeśli będziesz stosować się do tych prostych rad, szybko znajdziesz grupę przyjaciółek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak dobrać biustonosz?

Nieodpowiedni stanik to zły wybór. Z nami dowiesz się, jak dobrać biustonosz, który nie będzie Ci przeszkadzał! Oto dziesięć rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim wybierzesz się na zakupy.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny