Dowiedz się, jak odróżnić miłość od zauroczenia!

Dowiedz się, jak odróżnić miłość od zauroczenia!

Czy Twoje serce skacze za każdym razem, gdy go widzisz? Zanim zaczniesz wyobrażać sobie Wasze wymarzone wesele i wspólną przyszłość, zastanów się przez chwilę, czy to prawdziwa miłość, czy po prostu zakochanie lub zauroczenie, które wkrótce przeminie.

Prawdziwa miłość i zauroczenie mogą wydawać się bardzo podobne, ale to dwa bardzo różne uczucia. Mogą być trudne, ale nie niemożliwe do odróżnienia. Po czym poznać, że to miłość a nie zauroczenie?

Jak rozwijają się uczucia?

Zauroczenie: krótka chwila wystarczy, żeby się zauroczyć! Wasze oczy się spotkały, a reszta świata zniknęła!


Miłość: prawdziwa miłość wymaga czasu. Tak, niektórym ludziom udaje się znaleźć miłość od pierwszego wejrzenia, ale jest to dość rzadkie. Aby chwilowe uczucie przerwało i nabrało mocy, trzeba poświęcić czas na wzajemne poznanie się.


Co najbardziej podoba Ci się w tej osobie?

Zauroczenie: najczęściej zauroczenie ma związek z wyglądem. Możesz zachwycić się jego oczami, uśmiechem a nawet fryzurą.


Miłość: kiedy początkowy pociąg do danej osoby zaczyna się zamieniać w miłość, na pierwszy plan wysuwa się osobowość. Czy można mu zaufać? Czy można na nim polegać? Czy umiałby Cię chronić? Czy potrafiłby zachować Twoje tajemnice i odgadnąć Twoje życzenia? Wszystkie te kwestie stają się znacznie ważniejsze niż wygląd zewnętrzny.


Jaki wpływ ma na Ciebie uczucie?

Zauroczenie: czujesz się jakbyś unosiła się w powietrzu i jesteś trochę rozkojarzona. Możesz mieć problem ze skupieniem się na czymkolwiek innym niż obiekt Twoich uczuć. Dlatego zakochanie zwykle sieje spustoszenie we wszystkich innych dziedzinach życia: niedokończone prace domowe, porzucone hobby, zaniedbane koleżanki itp. Ogólne uczucie można porównać do całkowitego zaabsorbowania drugą osobą.


Miłość: gdy zakochanie zmienia się w coś poważniejszego, nowe uczucie popycha Cię ku temu, by stać się lepszą osobą ze względu na ukochanego. Pomaga odkryć nowe cechy i talenty, o których nawet nie wiedziałaś. Możesz nawet zauważyć, że odnosisz sukcesy we wszystkim, za co się zabierzesz.


Jaki wpływ na Twoje uczucia ma ma odległość i czas?

Zauroczenie: to przelotne uczucie może zniknąć równie nagle, jak się zaczęło. Szczególnie jeśli nie widujecie się przez długi czas. Jak to ktoś kiedyś powiedział: co z oczu, to z serca.


Miłość: prawdziwa miłość jest odporna na czas i odległość! Mówi się wręcz, że odległość jeszcze bardziej wzmacnia uczucia.


W jaki sposób kłótnie wpływają na Waszą relację?

Zauroczenie: im więcej się kłócicie, tym słabsze staje się Wasze uczucie. Żadne z was nie chce ustąpić ani zwolnić tempa na tyle, żeby wysłuchać zdania drugiej osoby.


Miłość: nawet jeśli pojawi się spór, zawsze będziecie w stanie znaleźć kompromis, ponieważ oboje cenicie swój związek bardziej niż temat rozmowy.A Ty? Byłaś kiedyś zakochana?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.