Jak odmówić chłopakowi spotkania?

Jak odmówić chłopakowi spotkania?

Nie chcesz się z nim spotkać, ale nie wiesz jak mu to powiedzieć? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek jak odmówić chłopakowi.

OK, widzisz, że mu się podobasz. Facet nie może oderwać od Ciebie wzroku albo co chwilę mówi Ci „cześć”. A może nawet odważył się podejść do Ciebie i powiedział, że Cię lubi, albo zaprosił Cię na randkę? Super, ale tylko, jeśli on też Ci się podoba. Ale co, jeśli nie? Nie wiesz jak mu to powiedzieć? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Jak odmówić chłopakowi? Bądź uczciwa.
Jeśli od razu powiesz wprost “Lubię Cię, ale jak kolegę” możesz zapobiec wielu nieporozumieniom i niezręcznym sytuacjom. Nie myśl, że będzie mu łatwiej, jak skłamiesz, że masz chłopaka, lub znajdziesz jakąś inną wymówkę. Prawda zawsze wychodzi na jaw i gdy gość dowie się, o co chodzi, na pewno będzie mu bardziej przykro.

Jak odmówić chłopakowi? Nie ignoruj go.

To na pewno nie sprawi, że mu przejdzie, więc Twoja sytuacja za bardzo się nie zmieni. Jeśli nie jest to osoba z bliskiego kręgu Twoich znajomych, możesz obejść się z nim bez zbytnich ceregieli. Nie odpowiadaj uśmiechem na jego spojrzenia i nie inicjuj rozmów z nim. Takie zachowanie tylko wprowadzi go w błąd.

Jeśli jesteście przyjaciółmi i on powie Ci o swoich uczuciach, koniecznie musicie porozmawiać. Nie ignoruj go i nie zachowuj się dwuznacznie. Jeśli chcesz pozostać jego przyjaciółką, nie zapomnij mu o tym powiedzieć.

Postaw się w jego sytuacji. Gdyby to on się Tobie podobał i nie byłby Tobą zainteresowany “w ten sposób”, na pewno chciałabyś, żeby Ci to powiedział.

Jak odmówić chłopakowi? Nie zwódź go!

Może Ci schlebiać, że się komuś podobasz, ale nie mieszaj mu w głowie, żeby się dowartościować. Chłopak może odebrać to jako zainteresowanie z Twojej strony i łudzić się, że chcesz się z nim spotkać. Pomyśl, jak Ty byś się czuła, gdyby ktoś bawił się w taki sposób Twoimi uczuciami.

Jak odmówić chłopakowi? Co zrobić, jeśli jego zachowanie sprawia, że czujesz się niekomfortowo?

Masz wrażenie, że Twój adorator ma obsesję na Twoim punkcie i zaczyna Cię prześladować? Wszędzie za Tobą chodzi i cały czas wydzwania, chociaż jasno powiedziałaś, że nie jesteś zainteresowana? Porozmawiaj o tym z rodzicami, albo ze szkolnym pedagogiem. To, że komuś się podobasz nie powinno wywoływać u Ciebie poczucia dyskomfortu lub zagrożenia. Nie jesteś odpowiedzialna lub winna z powodu czyjejś obsesji. Porozmawianie na ten temat z kimś dorosłym może Ci pomóc rozwiązać ten problem i znaleźć sposób, żeby uparty adorator przestał Cię niepokoić.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak poradzić sobie z zerwaniem?

Jesteś w dołku po zerwaniu? Zobacz, jak z niego wyjść i radzić sobie dalej.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Krocz dumnie w swoim kostiumie kąpielowym

Założenie kostiumu kąpielowego może być stresujące. Oto kilka podpowiedzi jak dobrze się w nim czuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny