MyDziewczynyMiesiączka – wskazówki i porady

Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

0
Jak złagodzić bóle miesiączkowe?Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Wiedza, jak złagodzić bóle miesiączkowe może być bardzo pomocna. Pozwoli Ci przywyknąć do comiesięcznych menstruacji i cieszyć się okresem dojrzewania.

Oto nasze najlepsze sposoby na bóle menstruacyjne (lub przynajmniej na złagodzenie ich). Dowiedz się, co pomaga na bóle miesiączkowe:

1. Zacznij się więcej ruszać

Tak, wiemy. Najchętniej leżałabyś na kanapie, zwinięta w kłębek pod kocem. Postaraj się jednak przezwyciężyć tę chwilę słabości i zacznij się ruszać, a Twoje ciało na pewno Ci za to podziękuje.

Ruch i ćwiczenia są doskonałymi sposobami na złagodzenie bólów menstruacyjnych, a to dlatego, że uwalniają endorfiny, czyli hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie.

Endorfiny faktycznie zmieniają sposób, w jaki nasz mózg radzi sobie z bólem, a zatem mogą sprawić, że będziemy go odczuwać mniej intensywnie. Całkiem nieźle, prawda?

Znajdź czas na parę łatwych ćwiczeń, takich jak kilka minut jogi lub szybki spacer dookoła bloku. Wszystko to pomoże poprawić krążenie krwi i rozluźnić mięśnie, a także zapewni Ci przypływ endorfin.

2. Użyj okładu rozgrzewającego lub termoforu

Innym domowym sposobem na zmniejszenie bólów menstruacyjnych jest zastosowanie ciepłego okładu na miejsce, w którym odczuwasz skurcze. Może to zwiększyć przepływ krwi, a to z kolei pomoże rozluźnić mięśnie, które kurczą się i powodują odczuwane przez Ciebie bolesne skurcze.

Dodatkowy bonus: to czas na relaks, więc możesz wygodnie umościć się na kanapie lub w fotelu. Wszystko po to, by złagodzić bóle miesiączkowe.

3. Weź ciepłą kąpiel lub prysznic

Ciepła woda to kolejny domowy sposób na bóle menstruacyjne. Może pomóc rozluźnić Twoje mięśnie i złagodzić ból, jeżeli masz okres i odczuwasz bolesne skurcze.

4. Dbaj o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu

Tak, tak. Chociaż picie wody samo w sobie niekoniecznie zmniejszy bóle menstruacyjne, to pomoże złagodzić wzdęcia, które mogą nasilać skurcze.

Miej pod ręką butelkę wody i popijaj z niej często, żeby złagodzić bóle miesiączkowe.

5. Zadbaj o zbilansowaną dietę

Jedz potrawy bogate w błonnik (jak soczewica, szpinak, fasola i warzywa) i staraj się zmniejszyć spożycie produktów, które są tłuste lub zawierają dużo cukru.

W ten sposób nie tylko zadbasz o zdrowie, ale również zapewnisz swojemu organizmowi odpowiednie składniki, które pomogą Ci złagodzić bóle menstruacyjne.

6. Odpocznij

Jeżeli odczuwasz naprawdę silne bóle, staraj się dużo odpoczywać. Utnij sobie szybką drzemkę. Kiedy się obudzisz, będziesz pewnie wypoczęta, a ból zniknie.

7. Zrelaksuj się

Staraj się zrelaksować i unikać stresu. Zacznij od ćwiczeń głębokiego i prawidłowego oddychania.

Rozluźnienie mięśni jest bardzo ważne, jeśli chcesz poradzić sobie ze skurczami.

8. Uważaj na kofeinę

Kofeina zwykle powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, a to może sprawić, że będziesz odczuwać skurcze bardziej intensywnie.

Podczas miesiączki zrezygnuj z porannej kawy i zamiast niej wybierz herbatę!

9. Weź tabletkę przeciwbólową

Sięgnięcie po tabletkę przeciwbólową to pewnie pierwsza rzecz, jaka przyjdzie Ci do głowy, kiedy ktoś zapyta, jak walczysz z bólem brzucha podczas okresu.

Tabletki przeciwbólowe dostępne bez recepty obniżają poziom prostaglandyn, czyli hormonów, które wywołują skurcze.

Możesz wziąć tabletkę, kiedy zaczynasz odczuwać skurcze i podwyższoną temperaturę, aby uniknąć złego samopoczucia.

Koniecznie porozmawiaj z rodzicami, zanim sięgniesz po jakikolwiek lek i zawsze przestrzegaj zasad prawidłowego dawkowania, które znajdziesz na opakowaniu.

10. Skonsultuj się z lekarzem

Jeżeli nadal nie możesz poradzić sobie ze skurczami pojawiającymi się podczas miesiączki i sądzisz, że możesz potrzebować określonego leku, porozmawiaj z osobą dorosłą, której ufasz, lub skonsultuj się z lekarzem.

Wypróbuj powyższe rozwiązania i sprawdź, które z nich będzie najlepsze dla Ciebie. Wiedza, jak radzić sobie z bólem brzucha podczas okresu na pewno pomoże Ci jeszcze wiele razy! Połącz też swoje nowe umiejętności rozprawienia się z objawami PMS z zapewnieniem sobie zapasu podpasek ALWAYS Ultra, a wtedy żadna nieprzyjemna niespodzianka nie będzie w stanie Cię zaskoczyć.

Superchłonne i wygodne podpaski ALWAYS Ultra zapewniają do 100% ochrony przed przeciekaniem, dzięki czemu możesz być radosna, pełna życia i pewna siebie nawet wtedy, kiedy masz okres.

Ból menstruacyjny
Ból menstruacyjny
Obfite miesiączki
Obfite miesiączki

Powiązane artykuły

article
Jak złagodzić bóle miesiączkowe?
Wiedza, jak złagodzić bóle miesiączkowe może być bardzo pomocna.
/miesiaczka/okres-i-cykl-menstruacyjny/jak-zlagodzic-bole-miesiaczkowe/
Czas czytania (3) min
undefined?w=1920
pl