Jak wywołać okres?

0
Jak wywołać okres?Jak wywołać okres?

Twój organizm kieruje się własnym, wewnętrznym zegarem, który nie jest jednak zsynchronizowany z Twoimi planami. A to czasem może być frustrujące. Dowiedz się, jak wywołać okres, aby nie musieć niczego odwoływać!

Może pragniesz wybrać się pod koniec tygodnia na szalone przyjęcie przy basenie i chcesz upewnić się, że do tego czasu Twoja miesiączka już dawno się skończy. A może Twój okres trochę się spóźnia i chciałabyś coś z tym zrobić?

W takich sytuacjach możesz zacząć zastanawiać się, co zrobić, żeby dostać okres i jakich domowych sposobów użyć, by pojawił się wcześniej.

1. Jak wywołać miesiączkę domowymi sposobami?

Niestety, nie ma niezawodnego sposobu na przyspieszenie terminu miesiączki.

Chociaż nie ma bezpośredniej metody, która natychmiast wywoła krwawienie menstruacyjne, niektórzy twierdzą, że warto wypróbować domowe sposoby na wywołanie okresu takie jak:

  • jedzenie niektórych produktów, np. natki pietruszki, imbiru, pomarańczy lub ananasów, o których mówi się, że przyspieszają przepływ krwi;
  • ćwiczenia (ale niezbyt intensywne), które mogą przyspieszyć pojawienie się menstruacji;
  • relaks i odpoczynek, które pozwolą zmniejszyć stres, bo wysoki poziom stresu może opóźnić okres. Możesz na przykład wypróbować ćwiczenia oddechowe.

Jednak żaden z tych domowych sposobów na wywołanie okresu nie daje absolutnej gwarancji! Nie możesz mieć pewności, że natychmiast dostaniesz okres. Musisz po prostu cierpliwie czekać i pozwolić swojemu organizmowi zrobić swoje.

2. Czy wypróbowanie tych domowych sposobów na wywołanie okresu może mi zaszkodzić?

Nie! Wszystkie domowe sposoby wymienione powyżej są bezpieczne. Możesz śmiało je wypróbować, żeby wywołać okres. Pamiętaj jednak, że Twoja dieta musi być zrównoważona, a nie składać się wyłącznie z natki pietruszki, imbiru i pomarańczy.

3. Co zrobić, żeby okres był regularny?

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, żeby dostać okres, bo od pewnego czasu go nie miałaś i zaczynasz już się martwić, możesz przyjrzeć się podstawowym przyczynom, które mogą wpłynąć na opóźnienie menstruacji.

Jeśli Twój okres jest nieregularny z powodu stresu lub drastycznej zmiany wagi, wówczas rozwiązanie podstawowego problemu, który sprawia, że miesiączki nie pojawiają się w spodziewanym terminie, może pomóc wyregulować Twój cykl menstruacyjny, aby następna menstruacja nie była dla Ciebie zaskoczeniem.

Jednak musi minąć trochę czasu, zanim zobaczysz rezultaty. Tak naprawdę nie ma jednego niezawodnego sposobu, który sprawi, że np. jutro lub pojutrze dostaniesz okres.

W takim razie co mogę zrobić, żeby wywołać miesiączkę?

Jeśli chcesz wywołać okres, najlepszą radą, jaką powinnaś się kierować, będzie odpowiednie dbanie o swój organizm. Dobrze się odżywiaj. Unikaj drastycznych diet i bardzo intensywnych ćwiczeń. Unikaj też stresu. Reszta zależy już od Twojego organizmu i jego wewnętrznego zegara.

A kiedy już pojawi się okres, użyj podpasek ALWAYS Ultra, w których zastosowano technologię chłonnego żelu, aby zapewnić do 100% ochrony przed przeciekaniem. Dzięki temu będziesz mogła czuć się pewnie i zajmować swoimi codziennymi sprawami bez niepotrzebnego stresu.

Menstruacja
Menstruacja
Pierwszy okres
Pierwszy okres
Cykl menstruacyjny
Cykl menstruacyjny
PMS
PMS

Powiązane artykuły

article
Jak wywołać okres?
Twój organizm kieruje się własnym, wewnętrznym zegarem, który nie jest jednak zsynchronizowany z Twoimi planami.
/miesiaczka/okres-i-cykl-menstruacyjny/jak-wywolac-okres/
Czas czytania (3) min
undefined?w=1920
pl