Dokuczają Ci bóle miesiączkowe? Wiedz, że są na nie skuteczne sposoby. Nie zwlekaj, zwalcz skurcze miesiączkowe i ból pojawiający się w czasie okresu.
Jeśli nigdy nie wystąpiły u Ciebie bóle miesiączkowe, to jesteś jedną z najszczęśliwszych dziewczyn na świecie. Niestety, dla wielu kobiet to normalne, że przed okresem i w trakcie miesiączkowania muszą sobie radzić z różnymi dolegliwościami.
Bolesne miesiączkowanie to najpowszechniejsze z tych dolegliwości i mimo, że powodują pewien dyskomfort, nie powinny zbytnio komplikować Ci życia. Niektóre dziewczęta odczuwają zawroty głowy, mdłości, mają biegunkę lub wymiotują podczas okresu. Większość jednak po prostu odczuwa mniej lub bardziej intensywny ból w dolnych partiach brzucha.
Bóle podczas okresu są spowodowane skurczem mięśni, który utrudnia przepływ krwi i powoduje odczuwanie dolegliwości.
W przypadku bólu menstruacyjnego, mięśnie te znajdują się w macicy. Ale istnieją też inne czynniki, które mają wpływ na występowanie i intensywność bólów menstruacyjnych. Na przykład Twoja ogólna sprawność fizyczna i sposób odżywiania się. Odrobina pozytywnego myślenia (te bóle wkrótce miną!), ćwiczenia i zdrowa dieta mogą znacząco zmniejszyć dolegliwości. Zadziała też ciepła kąpiel i termofor.
Mimo, że to dość powszechna dolegliwość, nie występuje ona u wszystkich. Możesz się uważać za szczęściarę, jeśli jesteś jedną z nich, choć większość z nas i tak odczuwa przynajmniej lekki dyskomfort podczas miesiączki. To naturalne. Pamiętaj jednak, że jeśli pojawia się u Ciebie silny, nietypowy ból brzucha i pleców – warto skonsultować to z lekarzem rodzinnym.
W niektórych przypadkach, bolesne miesiączki mogą być uwarunkowane genetycznie. Mogą się do nich przyczynić również inne czynniki, takie jak nadwaga lub niedowaga, która może spowodować całkowite zatrzymanie się okresu. &ndash To dość poważne schorzenie, którym natychmiast musi się zająć Twój lekarz rodzinny).
Bóle menstruacyjne występują u wielu kobiet, jednak nie ma dowodów wskazujących na to, że są one spowodowane lub zintensyfikowane przez stosowanie tamponów. Jednak, jeśli stosowanie tamponów sprawia, że czujesz się obolała, powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem, lub szkolną pielęgniarką.
Ćwiczenia przyczyniają się do zmniejszenia bólów menstruacyjnych. Prawdopodobnie nie będziesz miała ochoty na ćwiczenia, kiedy męczą Cię bóle menstruacyjne, ale nawet krótki, energiczny spacer może poprawić sytuację.