MyDziewczynyMiędzy nami dziewczynami

Jak nagrać Tik-Tok i budować pewność siebie w mediach społecznościowych?

Jak nagrać Tik-Tok i budować pewność siebie w mediach społecznościowych?

0
Wahania nastroju u nastolatkówWahania nastroju u nastolatków

Zapraszamy do przeczytania specjalnie stworzonego przez @nadjowa artykułu!

Młodość to prawdziwe wyzwanie dla pewności siebie każdej kobiety. Zazdrosne i nieświadome wagi słów koleżanki z klasy, niepewni w relacjach damsko-męskich chłopcy i wreszcie anonimowi komentatorzy na naszych profilach w mediach społecznościowych. Nie jesteśmy przygotowane na ataki, bo jak niby można się przygotować na ciosy, które nadchodzą z każdej strony, często jednocześnie, a jeszcze częściej w najmniej spodziewanym momencie? Kluczem wydaje się być solidna tarcza. Tarcza, którą budujemy nie patrząc na przyjaciółkę, nie sugerując się koleżankami, nie pytając naszego chłopaka. Tarcza, która rośnie za każdym razem, gdy spoglądamy w lustro i za każdym razem, gdy myślimy o naszych sukcesach. Tarcza oparta na faktach, na naszych celach i na naszych zasadach. Tarcza, która nie będzie nawet musiała bronić nas przed innymi, a taka, która obroni nas przed samymi sobą, bo to właśnie my najczęściej katujemy się same najbardziej. Ta tarcza to Twoja pewność siebie!

Lubię spoglądać w przeszłość, aż do dzieciństwa, bo wtedy bardzo łatwo potrafię przypomnieć sobie życie bez kompleksów. Potrafię też niestety postawić przerażającą, czerwoną kreskę oddzielającą te czasy od współczesności. Pamiętam wyjście na basen, jakoś na początku liceum, kiedy to starsza koleżanka spojrzała na moje pośladki i użyła enigmatycznego wówczas słowa “rozstępy” wypowiadając je z takim obrzydzeniem, jakby chciała je wzbudzić u mnie samej, do mnie samej. Bo fakt - miałam rozstępy, ale nie wiedziałam, że są rozstępami i nie wiedziałam, że świat uważa je za brzydkie, ale raz zasiane ziarenko w głowie kiełkowało przez wszystkie kolejne lata i zostało już ze mną na zawsze. Świadomość nastawienia świata do występowania tych niewinnych białych prążków pozostała, ale świadomość mojego nastawienia do nich ulegała zmianom. Na szczęście, choć trochę to zajęło. I nie była to droga na skróty, a czasem wręcz najdłuższą możliwą trasą.

Największym błędem mojej podróży przez morze niepewności było uruchomienie komputera, wybranie przeglądarki internetowej i wpisanie tego świeżo poznanego, przeklętego terminu na “r”. Bo przecież weszłam tylko z ciekawości, by się czegoś dowiedzieć, a sieć raczej zasypała mnie setkami artykułów sponsorowanych przez kliniki medycyny estetycznej czy firmy produkujące magiczne preparaty. I tak zamiast odkryć genezę mojego defektu świat zaczął wmawiać mi, że powinnam chcieć się go jak najszybciej pozbyć. Więc zaczęłam próbować. I zapomniałam, że przecież jeszcze niedawno patrzyłam na niego dzień w dzień i był mi obojętny.

Komentarze i ludzie za nimi stojący są podobni do wyników, które zaatakowały mnie swoimi własnymi propozycjami i rewelacjami - niepytane i niechciane. Rozpoczynając swoją przygodę w internecie musimy rozliczać się sami ze sobą, musimy być sobą i chcieć sobą pozostać. Bo nikt nie jest nami. I właśnie na tej indywidualności najlepiej jest oprzeć swoją działalność. To ona jest niepodważalna i niemożliwa do podważenia przez nieżyczliwych odbiorców.

Internet lubi wychodzenie poza schematy. Choć dziś Tik-Tok kojarzy się głównie z nastolatkami poruszającymi ustami w rytm popularnych piosenek to nikt nie obrazi się, gdy zaczniesz pokazywać jak rysujesz, jeśli w tym czujesz się lepszy i to sprawia Ci przyjemność. Nie musisz odtwarzać głośnych trendów, by dotrzeć do szerszej społeczności, bo to zawsze będzie tylko odtwarzanie, a każdy z nas jest wyjątkowy i tak samo wyjątkowe mogą być treści, jakie tworzymy. Rejestrowanie wideo stwarza niekończący się szereg możliwości na pokazanie swojego “ja”, swojego pomysłu, hobby czy talentu. Tik-Toki, które nagrałyśmy wraz z przyjaciółką zupełnie przypadkowo, spontanicznie i w naszym charakterystycznym stylu odnotowały znacznie lepsze wyniki niż wymuskane i zaplanowane układy.

Dziś regularnie zaglądając na Tik-Toka coraz częściej trafiam na filmy z makijażami, gotowaniem, stylizacjami, a nawet tak niszowymi dziedzinami jak szycie czy wędkowanie. Tik-Tok jest dziś dla najpopularniejszych rodzajem platformy przypominającej pamiętnik traktowany z przymrużeniem oka. Jedyny pamiętnik jaki potrafimy najcelniej zredagować to nasz własny. Przekujmy nasze zainteresowania w krótkie wideo, a pomysły na kolejne posty będą przychodzić pod nasze drzwi same. I to z paczką ciastek w ręku. Ludzie w internecie cenią naturalność i łatwo dostrzegają fałsz. Nie wstydźmy się być sobą i nie wstydźmy się być inni, bo inność to tylko gorsze słowo na wyjątkowość, a ta jest zawsze w cenie!

Powiązane artykuły

article
Jak nagrać Tik-Tok i budować pewność siebie w mediach społecznościowych?
/miedzy-nami-dziewczynami/jak-nagrac-tik-tok-i-budowac-pewnosc-siebie/
Czas czytania (4) min
undefined?w=1920
pl