Jak używać tamponów?

Jak używać tamponów?

‘Jak dyskretnie używać tamponów

Zmiana tamponu w szkolnej łazience lub u znajomych nie powinna być problemem. Wystarczy, że postąpisz według tych przydatnych wskazówek i nikt nie będzie wiedział, co robisz.


Co robić

  • Poćwicz zakładanie tamponów w domu (oczywiście tylko wtedy, gdy masz okres!). Spróbuj zrobić jak najmniej hałasu przy szybkiej zmianie tamponu.
  • Eksperymentuj z różnymi rodzajami zabezpieczenia. Niektóre opakowania szeleszczą, ale inne są wyjątkowo ciche i łatwe do otwarcia. Tampax posiada wybór tamponów z cichym opakowaniem, które otwiera się za pomocą tasiemki, a aplikator możesz umieścić z powrotem w opakowaniu i wyrzucić go do śmieci.
  • Poznaj swój cykl menstruacyjny i zawsze używaj tamponu o najniższej wchłanialności dla Twojego krwawienia. Znacznie łatwiej go włożyć i wyjąć kiedy jest mniejszy!
  • Jeśli potrzebujesz większej dyskrecji, wypróbuj tampony kompaktowe. Są one w pełni wymiarowe, ale aplikator jest chowany w sobie tak, że mieści się w dłoni. Kiedy pociągasz za tasiemkę aby otworzyć opakowanie, wysuń aplikator aż zaskoczy i wtedy możesz go użyć.
  • Dyskretnie wniesiesz tampon do szkolnej łazienki, ale może to też być fajna zabawa. Rzuć wyzwanie koleżankom, kto najlepiej ukryje pakiecik... na przykład spróbuj wetknąć go do stanika lub skarpety. Upewnij się tylko, że solidnie go tam umieściłaś – nie chcesz, żeby spadł na podłogę jak będziesz szła korytarzem!

Czego nie robić

  • Nie zostawiaj opakowania ani aplikatora tamponu w śmieciach na widoku. Nie jest to miły widok dla osób postronnych!
  • Pamiętaj – nigdy nie wrzucaj aplikatora do toalety, bo może ją zablokować. Jeśli obok toalety jest kosz, wrzuć go tam. W przeciwnym razie, owiń aplikator w papier toaletowy i wyrzuć do kosza po drodze, kiedy pójdziesz umyć ręce.Czy masz własne porady, którymi chciałabyś się podzielić, na temat zmiany tamponów?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Cwiczenia podczas okresu

Twój okres nie pozwala Ci robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak powiedziec mamie, ze mam okres

Po raz pierwszy dostałaś okres i zastanawiasz się czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź w jaki sposób możesz chronić skórę zimą.

Dowiedz się wiecej

Olay

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl