Wrażliwe zęby i dziąsła

Wrażliwe zęby i dziąsła

Wrażliwe dziąsła i zęby nie pozwalają ci się cieszyć jedzeniem, a przy ich myciu sprawiają ci ból? Istnieje wiele sposobów na wrażliwe zęby lub dziąsła.

Wrażliwi ludzie są git, wrażliwe zęby lub dziąsła – niekoniecznie :-( Odbierają Ci ochotę, żeby je czyścić; nie pozwalają cieszyć się pysznym jedzeniem. Ale spoko – są na to sposoby!
Ból i krwawienie
Jeśli masz wrażliwe zęby, na pewno nie raz poczułaś przeszywający ból po łyku zimnej coli albo gorącej herbaty. Czasem też coś bardzo słodkiego albo kwaśnego wywołuje podobny rezultat. z kolei, gdy myjesz zęby, możesz zauważyć na szczoteczce ślady krwi. Nie panikuj! Pewnie po prostu Twoje dziąsła domagają się, żebyś zajęła się nimi bardziej troskliwie ;-)
Delikatne mycie
Przede wszystkim, do mycia zębów używaj miękkiej szczoteczki (np. Blend-a-med.). Twarda tylko niepotrzebnie podrażnia dziąsła. Możesz też kupić specjalną, przeznaczoną do wrażliwych dziąseł. Nie myj zębów zbyt mocno i zamaszyście. Myślisz, że przez to staną się bielsze i ładniejsze? To mit! zdecydowanie lepiej zadziała na nie delikatny okrężny masaż. Oto nasze domowe sposoby na wrażliwe dziąsła.
ziołowa ulga
Nieźle spisze się przygotowana w domu ziołowa płukanka. Łyżkę suszonych liści szałwii lub dziurawca zalej wrzątkiem i zostaw na 15 minut. Napar stosuj systematycznie (najlepiej trzy razy dziennie), a niedługo powinnaś poczuć sporą ulgę. Co więcej, po takim zabiegu w ustach pozostanie Ci przyjemny ziołowy posmak. Same plusy, nie?
Po prostu miodzio
Lubisz miód? To świetnie! Także on może pomóc Ci w leczeniu wrażliwych dziąseł. Możesz kilka razy dziennie ssać kawałki miodu, kupić sobie specjalne pastylki albo przygotować płukankę, do której zamiast ziół użyjesz kropli propolisowych. Uwaga - taka kuracja może potrwać kilka tygodni, zanim zauważysz poprawę. Ale za to na pewno będzie smaczna ;-)
Pomoc z apteki
Jeżeli jesteś zwolenniczką tradycyjnego leczenia, odwiedź aptekę. Znajdziesz tam spory wybór preparatów (pasty, płyny, żele), przeznaczonych specjalnie do wrażliwych zębów i dziąseł. Nie wiesz, na co się zdecydować? Poproś o radę farmaceutkę albo porozmawiaj z lekarzem. Jest spora szansa, że taki produkt, w połączeniu z odpowiednią higieną, szybko pomoże Ci rozwiązać problem. I wszystko będzie ok:-)


Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Porady ginekologiczne

Poznaj odpowiedzi ginekolog doktor Agnieszki Zawadzkiej na najczęściej zadawane pytania dotyczące dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o higienę intymną?

Dbasz o higienę, ale mimo to miewasz problemy natury intymnej? Nie wpadaj w panikę. Kliknij i dowiedz się jak prawidłowo dbać o higienę intymną.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Skąd się biorą pryszcze?

Dowiedz się podstawowych informacji o trądziku i o tym, dlaczego cera podczas miesiączki robi się brzydsza.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź w jaki sposób możesz chronić skórę zimą.

Dowiedz się wiecej

Olay