Pogódź się ze swoją złośliwą naturą

Pogódź się ze swoją złośliwą naturą

Od jakiegoś czasu łatwo wpadasz w gniew? Dowiedz się jak przestać wyżywać się na innych i poczuć się lepiej ze sobą.

Ujawniła się Twoja złośliwa natura? O rety! Ale, zanim będziesz na siebie zła, musisz wiedzieć, że ona może być kluczem do tego, co się naprawdę dzieje w Twoim świecie. Dowiedz się, jak ją ujarzmić, a będziesz w stanie zmienić okropną sytuację w przyjemne przeżycie. Masz nasze słowo!


Nie jesteś swoją reakcją


Siedzisz w ulubionej kafejce, trzymasz w rękach czekoladowego shake`a, gdy Twoje koleżanki zauważają, że nie za bardzo przystojny chłopak gapi się na Ciebie. I nie chce przestać! Rzucasz drwiącą uwagę na jego temat i Twoje koleżanki zaczynają histerycznie się śmiać.


I jak się poczułaś? Naprawdę lubisz, gdy jakiś chłopak, przystojny lub nie, jest przedmiotem żartu? Nikt z natury nie jest złośliwy. Ten chłopak najwyraźniej myśli, że jesteś atrakcyjna, więc zamiast komentować, przyjmij jego spojrzenie jako komplement. Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo – odwróć wzrok. Po co macie się w siebie wpatrywać?


To od Ciebie niezależne


O nie! Pokłóciłaś się ze swoją najlepszą przyjaciółką. Nic wielkiego, bo zawsze szybko się godzicie, ale przez Twoją złośliwą naturę cały czas wracasz do tej sprawy. Nie możesz przestać myśleć o tym, jaka ona jest przemądrzała i zadufana w sobie i wyprowadza Cię to z równowagi.


A może te cechy są dla Ciebie tak irytujące, ponieważ ona odzwierciedla to, czego Ty w sobie nie lubisz? Odwróć tę sytuację i bądź szczera! Zmień swoje nastawienie i obserwuj jak jej również zacznie się zmieniać. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!


Bądź odpowiedzialna


Mama na Ciebie nakrzyczała (znowu), ponieważ nie opróżniłaś zmywarki lub nie posprzątałaś kociej kuwety. Te okropne obowiązki! Odpyskowałaś jej i teraz jesteś uziemiona. Dodatkowo masz masę roboty w szkole i na zajęciach pozalekcyjnych. Nie masz wymówki!


Zatem zagryź zęby i przeproś mamę. Za przeprosiny nie oczekuj nagrody. Po prostu zrób to, ponieważ jesteś odpowiedzialna. Przyznanie się do błędu może w przyszłości pozytywnie zaowocować. Zobaczysz.


Mów co masz na myśli


O rety! Zawsze, gdy jesteś ze swoimi koleżankami Twój młodszy brat chce do Was dołączyć. Żenada!


Porozmawiałaś z nim kiedyś o tym na osobności? (Krzyczenie na niego się nie liczy!) Spróbuj porozmawiać z nim okazując szacunek. Powiedz coś w rodzaju: „Wiem, że wszyscy traktują Cię jak dzieciaka, ale ja wiem, że jesteś o wiele bardziej dojrzały.” Jeżeli poprowadzisz rozmowę w ten sposób, masz o wiele większe szanse, że posłucha Twojej prośby.


Nie bądź dla siebie niemiła


Niezależnie od tego co będzie się działo w Twoim życiu, bądź dla siebie miła. Jeśli wpadniesz w tryb złośliwej dziewczyny, przyjmij to do wiadomości i daj sobie czas, żebyś mogła pomyśleć nad tym, jak zmienić negatywy w pozytywy. Nie pozostawaj w miejscu: idź do przodu. To jest naprawdę takie proste. Spróbuj, a sama zobaczysz jak Twoi przyjaciele będą Cię odbierać – i szanować!


Czujesz czasem, że wychodzi z Ciebie złośliwa dziewczyna??

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pięć sposobów na to, by SZYBKO zakończyć kłótnię

Sprawdź, jak SZYBKO nie dopuścić do tego, by sprzeczka zamieniła się w kłótnię.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Porady dla dziewczyn - jak zacieśnić przyjaźń

Wydaje Ci się, że znasz swoją psiapsiółkę na wylot? Wypróbuj nasze wskazówki, aby jak jeszcze bardziej wzmocnić Waszą więź!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pięć sposobów na to, jak pozbyć się fałszywych przyjaciół

Niektóre dziewczyny mogą sprawiać wrażenie wspaniałych przyjaciółek - zobacz, czy naprawdę nimi są.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

6 błędów, których należy unikać przy wyborze biustonosza

Jakie pytania należy sobie zadać, aby znaleźć idealnie dopasowany biustonosz?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Dojrzewanie u chłopców

Nasz przewodnik po męskim okresie dojrzewania pomoże Ci zrozumieć, co się dzieje z Twoimi kolegami

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny