Jak poradzić sobie z zerwaniem?

Jak poradzić sobie z zerwaniem?

Jesteś w dołku po zerwaniu? Zobacz, jak z niego wyjść i radzić sobie dalej.

Kiedy zrywamy (a na pewno kiedyś przydarzy się to każdej z nas), perspektywa wczołgania się pod kołdrę, słuchania ulubionych kawałków i przeglądania jego najnowszych zdjęć jest bardzo kusząca. Nie ma niczego złego w nurzaniu się w smutkach, ale powinno to trwać najwyżej weekend, a nie miesiąc. Oto sześć najlepszych sposobów na to, jak sobie poradzić z zerwaniem (i czuć się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej).


1. Wyjdź z domu.
Twoje przyjaciółki chcą, żebyś poczuła się lepiej, więc pozwól im na to. Idźcie na zakupy albo , udajcie się do kina. Zrób wszystko, by przestać o nim myśleć. Oczywiście możesz być nie w humorze, ale nawet niewielkie działanie znaczy więcej niż nierobienie niczego.


2. Zrób sobie przerwę od mediów społecznościowych.
Nie musisz go usuwać z kręgu swoich znajomych, ale obserwowanie go w sieci jest jak posypywanie rany solą. Zamiast tego, zapomnij na chwilę o Internecie – zniknięcie z cyberprzestrzeni pomoże Ci spojrzeć na prawdziwe życie z innej perspektywy.


3. Poflirtuj trochę.
Zagadaj do najprzystojniejszego chłopaka w klasie. To, że nie jesteś teraz gotowa na nowy związek jest całkowicie zrozumiałe, ale nie zaszkodzi nieco poćwiczyć.


4. Nie rozpowiadaj tego dookoła.
Wyżal się mamie, babci albo koleżance z obozu, która mieszka na drugim końcu Polski, ale nie zdradzaj szczegółów waszego rozstania waszym bliskim znajomym. Wówczas nie będą czuli się postawieni w niezręcznej sytuacji, w której nagle muszą wybrać między Tobą a nim, a Ty nie będziesz miała poczucia, że jesteś małostkowa i pozwalasz temu, co się stało negatywnie wpłynąć na Twoje przyjaźnie.


5. Powiedz mu, jak się z tym czujesz.
Łatwo powiedzieć, że po zerwaniu chcecie pozostać przyjaciółmi, ale jeśli potrzebujesz przestrzeni, powiedz mu o tym. W ten sposób macie większe szanse na pozostanie przyjaciółmi w przyszłości. Jeśli to on potrzebuje czasu, godnie przyjmij do wiadomości jego prośbę.


6. Idź za głosem serca.
Ale nie w stronę innego chłopaka. Teraz masz czas na to, żeby skupić się na sobie - może przyłożysz się do nauki i poprawisz wyniki testów? Albo wejdziesz do cyberświata i zaczniesz pisać tego bloga modowego, o którym myślisz już od dłuższego czasu? Teraz masz na to czas.


Zdjęcie: Peter M. Fisher/Corbis

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Filematologia - cała prawda o całowaniu

Filematologia to nauka o całowaniu. Poznaj najważniejsze fakty na temat pocałunków. Przekonaj się również, że całowanie ma korzystny wpływ na Twoje zdrowie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak oczarować chłopaka?

Pewność siebie jest Twoim najlepszym atutem! Wypróbuj nasze podpowiedzi, żeby zdobyć jego serce.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Porady dla dziewczyn - jak pokonać przeszkody w związku

Co was dzieli? Dowiedz się, jak pokonać dzielące Was przeszkody.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak przeżyć zmiany w okresie dojrzewania

Nasze tajne sposoby jak zachować spokój, gdy Twoje ciało tak bardzo zmienia się w okresie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak przygotować wspaniałe przyjęcie i być idealną gospodynią

Wykorzystaj nasze pomysły i zorganizuj superprzyjęcie, o którym Twoim przyjaciele będą mówić miesiącami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny