moda dla nastolatek

Pielęgnacja skóry i makijaż

« Powrót do artykul

Dodano lutego 12, 2012

Kilka sposobów na wrażliwe zęby i dziąsła.

  • IkonaOdwiedzin 17938
  • CommentIcon. 0
IkonaGwiazdekOceny

Wrażliwi ludzie są git, wrażliwe zęby lub dziąsła – niekoniecznie:-( Odbierają Ci ochotę, żeby je czyścić; nie pozwalają cieszyć się pysznym jedzeniem. Ale spoko – są na to sposoby!
Ból i krwawienie
Jeśli masz wrażliwe zęby, na pewno nie raz poczułaś przeszywający ból po łyku zimnej coli albo gorącej herbaty. Czasem też coś bardzo słodkiego albo kwaśnego wywołuje podobny rezultat. z kolei, gdy myjesz zęby, możesz zauważyć na szczoteczce ślady krwi. Nie panikuj! Pewnie po prostu Twoje dziąsła domagają się, żebyś zajęła się nimi bardziej troskliwie;-)
Delikatne mycie
Przede wszystkim, do mycia zębów używaj miękkiej szczoteczki (np. Blend-a-med.). Twarda tylko niepotrzebnie podrażnia dziąsła. Możesz też kupić specjalną, przeznaczoną do wrażliwych dziąseł. Nie myj zębów zbyt mocno i zamaszyście. Myślisz, że przez to staną się bielsze i ładniejsze? To mit! zdecydowanie lepiej zadziała na nie delikatny okrężny masaż. Oto nasze domowe sposoby na wrażliwe dziąsła.
ziołowa ulga
Nieźle spisze się przygotowana w domu ziołowa płukanka. Łyżkę suszonych liści szałwii lub dziurawca zalej wrzątkiem i zostaw na 15 minut. Napar stosuj systematycznie (najlepiej trzy razy dziennie), a niedługo powinnaś poczuć sporą ulgę. Co więcej, po takim zabiegu w ustach pozostanie Ci przyjemny ziołowy posmak. Same plusy, nie?
Po prostu miodzio
Lubisz miód? To świetnie! Także on może pomóc Ci w leczeniu wrażliwych dziąseł. Możesz kilka razy dziennie ssać kawałki miodu, kupić sobie specjalne pastylki albo przygotować płukankę, do której zamiast ziół użyjesz kropli propolisowych. Uwaga - taka kuracja może potrwać kilka tygodni, zanim zauważysz poprawę. Ale za to na pewno będzie smaczna;-)
Pomoc z apteki
Jeżeli jesteś zwolenniczką tradycyjnego leczenia, odwiedź aptekę. znajdziesz tam spory wybór preparatów (pasty, płyny, żele), przeznaczonych specjalnie do wrażliwych zębów i dziąseł. Nie wiesz, na co się zdecydować? Poproś o radę farmaceutkę albo porozmawiaj z lekarzem. Jest spora szansa, że taki produkt, w połączeniu z odpowiednią higieną, szybko pomoże Ci rozwiązać problem. I wszystko będzie ok:-)


Zamknij
 
 
0
dotychczasowe komentarze
Przechytrzyć Matkę Naturę
Uczucie czystości i świeżości do 8 godzin
ankieta na dziś
Okres na przełomie dziejów
quizy-Mój-okres
quizy-Mój-okres
bbblink