problemy nastolatek

Szkoła i praca

« Powrót do artykul

Dodano marca 01, 2012

Jaka praca dla nastolatki?

  • IkonaOdwiedzin 16444
  • CommentIcon. 0
IkonaGwiazdekOceny

Chętnie dorobiłabyś trochę do kieszonkowego, ale perspektywy pracy nie wyglądają zbyt obiecująco? Ogłoszeń jak na lekarstwo, a do tego większość wolnych miejsc pracy nawet nie jest nigdzie ogłaszana.  Można się zdołować. Ale przecież na tym świat się kończy! Poszukaj pracy w inny sposób i zacznij wykorzystywać swoje kontakty!  PewnieTwoja lista wpływowych znajomości nie jest zbyt imponująca, ale nie o to chodzi. Wystarczy głośno mówić o swoich potrzebach i znaleźć się we właściwym miejscu o właściwym czasie. Grunt to pozytywne nastawienie i odrobina przedsiębiorczości

Jak zdobyć pracę będąc nastolatkiem?: Popytaj znajomych, którzy pracują. Być może akurat słyszeli o wolnym stanowisku, lub znają kogoś, kto potrzebuje nowych pracowników? Znajomy może także polecić Cię jako osobę godną zaufania i zarekomendować Twoje umiejętności. W taki sposób najłatwiej będzie znaleźć Ci pracę.

Podążaj za pasją! Być może interesujesz się reklamą, architekturą lub medycyną? Porozmawiaj z rodzicami i nauczycielami i zapytaj, czy znają kogoś, kto pracuje w danej dziedzinie. Poproś o kontakt do tej osoby i umów się na spotkanie. Przygotuj się, zabierz listę pytań nar rozmowę i weź coś do pisania, by móc robić notatki. Najprawdopodobniej poza informacjami o wymarzonym zawodzie nic więcej z tego nie wyciągniesz, ale to pierwszy krok do tego, żeby zaznaczyć swoją obecność w jakiejś branży. Być może za jakiś czas znalazłoby się dla Ciebie jakieś proste zajęcie w agencji reklamowej lub studiu projektowym?

Poinformuj o tym, że szukasz pracy całe najbliższe otoczenie.:
Powiedz rodzinie i sąsiadom, że potrzebujesz dodatkowego zajęcia. Pomyśl, co możesz zaoferować. Może chciałabyś zaopiekować się dzieckiem, udzielać korepetycji lub wyprowadzać psa sąsiadów na spacer?; Porozmawiaj o tym ze wszystkimi osobami, które znasz. Poinformowanie ich, że jesteś dostępna to bardzo dobry pierwszy krok. Zdecyduj, jaka będzie Twoja stawka i kiedy będziesz mogła pracować, żeby nie kolidowało to ze szkołą.

Regularnie sprawdzaj ogłoszenia :
1. Dowiedz się jak najwięcej — regularnie sprawdzaj pocztę i serwisy z ogłoszeniami o pracę.
2. Kontaktując się z kimś, bądź przyjacielska i pamiętaj o zasadach dobrego wychowania. Spotkaj się z tą osobą w proponowanym przez nią terminie. Jeśli ktoś chce zobaczyć się z Tobą osobiście, poproś rodziców o zgodę i powiedz im, gdzie ma się odbyć to spotkanie.
3. Zapytaj o podstawowe informacje na temat firmy oraz pracy. Poproś o nazwiska i numery osób, z którymi możesz się skontaktować.
4. Przed spotkaniem przygotuj pytania i rób notatki. Gdy kontaktujesz się z kimś w celu uzyskania informacji, staraj się bardziej słuchać niż mówić.
5. Nawet jeżeli nie otrzymasz pracy, postaraj się zachować kontakt. Pozwól, by sieć Twoich przyjaciół i znajomych stale rosła, a wkrótce może się okazać, że zdobycie pracy będąc nastolatką wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać!

Zamknij
 
 
0
dotychczasowe komentarze
Przechytrzyć Matkę Naturę
Uczucie czystości i świeżości do 8 godzin
ankieta na dziś
Zaburzenia odżywiania
quizy-Moje życie
quizy-Moje życie
bbblink