okres, cykl menstruacyjny

Ochrona podczas okresu

Jak używać tamponów?

  • IkonaOdwiedzin 208914
  • CommentIcon. 0
IkonaGwiazdekOceny
Jak używać tamponów
Poprzednia 
Jak używać tamponów
Jak używać tamponów
Jak używać tamponów
Jak używać tamponów
Jak używać tamponów
Jak używać tamponów
Jak używać tamponów
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Umyj ręce, otwórz opakowanie i wyjmij jeden tampon. Jeżeli masz tampon Tampax Pearl Compak, delikatnie wyciągaj wewnętrzną rurkę aplikatora (w kierunku końcówki sznureczka do wyjmowania tamponu) do momentu, gdy poczujesz opór.
Siądź na toalecie z szeroko rozstawionymi nogami lub stań z jedną nogą opartą o muszlę. Pamiętaj, aby się rozluźnić – możesz wziąć kilka głębokich oddechów.
Jedną ręką przytrzymaj tampon za dolną część zewnętrznej rurki aplikatora. Umieść zaokrąglony czubek tamponu przy wejściu do pochwy i skieruj go do tyłu w kierunku kręgosłupa. Sznureczek do wyjmowania tamponu powinien być rozwinięty i zwisać swobodnie.
Weź kilka oddechów i ruchem obrotowym zacznij delikatnie wpychać aplikator do pochwy, kierując go w stronę kręgosłupa. Gdy tylko twoje palce dotkną ciała, znaczy to, że aplikator jest już we właściwym miejscu.
Przytrzymując zewnętrzną rurkę aplikatora, przy pomocy palca wskazującego wpychaj wewnętrzną rurkę w tę zewnętrzną, aż napotkasz opór. W tym momencie tampon wyślizguje się z aplikatora i zostaje umieszczony w pochwie. Jeżeli odczuwasz dyskomfort, znaczy to, że tampon jest włożony nieprawidłowo lub też jest włożony zbyt płytko. Wyjmij go i spróbuj od początku z nowym tamponem.
Jeżeli tampon jest już na swoim miejscu i nie odczuwasz dyskomfortu, upewnij się, że sznureczek do wyjmowania tamponu zwisa swobodnie. Następnie ostrożnie wyjmij aplikator, zawiń go w opakowanie po tamponie i wyrzuć do śmietnika. Po włożeniu tamponu umyj ręce.
Pamiętaj, aby przed założeniem nowego tamponu zawsze wyjąć poprzedni! Kiedy nadejdzie moment zmiany tamponu, pociągnij sznureczek do jego wyjmowania w dół. Ciągnij pod tym samym kątem, pod jakim wkładałaś tampon. Używany tampon możesz spuścić w toalecie lub zawinąć w papier toaletowy i wyrzucić do śmietnika.

Zamknij
 
 
0
dotychczasowe komentarze
Przechytrzyć Matkę Naturę
Uczucie czystości i świeżości do 8 godzin
ankieta na dziś
Okres na przełomie dziejów
quizy-Mój-okres
quizy-Mój-okres
bbblink