problemy nastolatek

Pozytywne nastawienie

« Powrót do artykul

Dodano lutego 12, 2012

Jak zorganizować sobie czas aby ze wszystkim zdążyć?

  • IkonaOdwiedzin 14215
  • CommentIcon. 0
IkonaGwiazdekOceny

Ciągle narzekasz, że brakuje Ci czasu? Wieczorem padasz ze zmęczenia, a i tak nie udało Ci się zrobić wszystkiego, co chciałaś? Skorzystaj z naszych rad, a zobaczysz, że czasem da się rządzić:-)
zrobię to jutro/za godzinę
Odkładanie trudnych spraw na później to najczęstsza przyczyna tego, że nie możemy wyrobić się z nimi na czas. Kiedy coś wydaje Ci się zbyt skomplikowane albo po prostu nie masz ochoty się za to zabierać, najłatwiej jest powiedzieć „zrobię to później”. Ale pomyśl – jeżeli teraz uda Ci się zmobilizować, już za chwilę będziesz mogła cieszyć się z wykonanego zadania i zająć tym, co sprawia Ci frajdę. Niezła perspektywa, nie?
Bez koncentracji się nie da
Możesz ślęczeć nad książkami przez kilka godzin, a jeśli co chwilę będziesz spoglądać przez okno i rozmyślać o niebieskich migdałach, efekty będą mizerne. A co za tym idzie, zadanie, które bez problemu zrobiłabyś w 15 minut, zajmie Ci całą godzinę. Hm… Nie dziw się więc, że czas przecieka Ci przez palce. Jest na to tylko jeden sposób – skup się! Wmów sobie, że np. przez pół godziny będziesz myśleć wyłącznie o nauce, a potem w nagrodę obejrzysz odcinek serialu. Będzie ok!
Pomoc jest ekstra
Wiele z nas ma skłonność do udowadniania sobie, że potrafimy wszystko zrobić same. Niepotrzebnie! Jeśli pozwolisz komuś, żeby pomógł Ci w wykonaniu jakiegoś zadania, uporacie się z nim znacznie szybciej. W związku z tym, zaoszczędzisz sporo cennych minut, a w dodatku spędzisz czas w miłym towarzystwie. Tylko korzystać:-)
Porządek musi być
I to zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Wściekasz się, kiedy mama zwraca Ci uwagę, że Twój pokój wygląda, jakby przeszło przez niego tornado? Cóż… Tak naprawdę porządek w pokoju pomoże Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, gdyż np. nie będziesz go tracić na przewalanie piętrzącej się sterty zeszytów w poszukiwaniu jednej kartki. A potem na układanie tej sterty z powrotem:-)
Porządek przyda się też w rozplanowaniu obowiązków. Przygotuj sobie listę rzeczy, które chcesz zrobić danego dnia – będziesz wiedziała, jak dużo Ci jeszcze zostało i jak rozłożyć sobie zajęcia. Sama reguluj, co robić o jakiej porze – ważne, żeby udało się zrealizować plan. Albo przynajmniej jego większość;-)

Zamknij
 
 
0
dotychczasowe komentarze
Przechytrzyć Matkę Naturę
Uczucie czystości i świeżości do 8 godzin
ankieta na dziś
Zaburzenia odżywiania
quizy-Moje życie
quizy-Moje życie
bbblink