moda dla nastolatek

Pielęgnacja skóry i makijaż

« Powrót do artykul

Dodano lutego 12, 2012

Nieprzyjemne choroby skóry

  • IkonaOdwiedzin 10926
  • CommentIcon. 0
IkonaGwiazdekOceny

Co powoduje kurzajki? Czy są one zakaźne?
Kurzajki powstają w wyniku zakażenia wirusem. Mogą pojawiać się na całym ciele, jednak często występują na dłoniach, stopach i twarzy. Brodawki są zakaźne w bardzo niewielkim stopniu.

Brodawki to zmiany skórne, które często samoistnie znikają z czasem. Leczenie kurzajek obejmuje stosowanie leków dostępnych bez recepty, które nakłada się bezpośrednio na miejsca zmian. Jeśli taka kuracja nie pomaga, należy skorzystać ze specjalistycznych leków dostępnych na receptę. Niektóre kurzajki wymagają interwencji lekarza – są one wtedy usuwane przez zamrażanie, wypalanie lub za pomocą zabiegu laserem. Kurzajki, nawet te leczone, mogą powrócić.

Co to jest grzybica stóp?

Jest to zakaźna choroba skóry, w wyniku której naskórek na stopach łuszczy się i zamiera. Jest ona wywołana powszechnie występującym grzybem, a na zainfekowanym obszarze może wystąpić stan zapalny połączony z silnym swędzeniem. Grzybicą stóp możesz zarazić się w szatni lub korzystając ze wspólnego prysznica z zarażoną osobą.

Pomocne w leczeniu tej choroby są talk, kremy przeciwgrzybiczne oraz noszenie bawełnianych skarpetek. Żeby uniknąć zarażenia się grzybicą stóp, należy zawsze nosić własne klapki podczas korzystania z publicznie dostępnych pryszniców, szatni i basenów.

Co powoduje łupież?

Łupież to choroba skóry, w wyniku której powstają tłuste lub suche białe "płatki", częste we włosach lub na brwiach. Mogą one wywoływać swędzenie. Mimo, że przyczyna łupieżu nie jest do końca znana, jest on kojarzony z przetłuszczającymi się włosami. Stres, zmiany hormonalne i zmiany pór roku mogą nasilać objawy łupieżu.

W celu kontrolowania objawów łupieżu, codziennie myj włosy szamponem przeciwłupieżowym. Pozostaw szampon na głowie przez 5 minut, żeby jego składniki mogły zadziałać. Następnie energicznie masuj skórę głowy w celu rozluźnienia naskórka i dokładnie spłucz.

Co to jest opryszczka? Czy jest zaraźliwa?

Opryszczkę najczęściej wywołuje wirus Herpes simplex typu 1. W wyniku zarażenia opryszczką powstają pęcherzyki zapalne, które mogą swędzieć lub boleć. Atak tej choroby zazwyczaj trwa od kilku dni do dwóch tygodni. Opryszczka jest bardzo zaraźliwa! Może być przenoszona poprzez dotknięcie pęcherzyka, korzystanie ze wspólnych sztućców, szczoteczek do zębów, czy całowanie z osobą zarażoną .

Warto stosować krem z filtrem, unikać niektórych pokarmów ograniczyć stres – pomaga to zmniejszyć objawy tej choroby. Również stosowanie specjalnych leków czy maści może przyspieszyć proces leczenia.


Zamknij
 
 
0
dotychczasowe komentarze
Przechytrzyć Matkę Naturę
Uczucie czystości i świeżości do 8 godzin
ankieta na dziś
Okres na przełomie dziejów
quizy-Mój-okres
quizy-Mój-okres
bbblink